нафтогаз 5.ua

У "Нафтогазі" роз'яснили, за що саме "Газпрому" доведеться платити українській стороні

  За рішенням Стокгольмського арбітражу, Україна має отримати компенсацію переплати за газ, відібраний у IV кварталі 2014-го і в 2015 році

  Внаслідок скасування Стокгольмським арбітражем принципу "бери або плати" в договорі "Нафтогазу" з "Газпромом", Україні належить компенсація переплати за газ, відібраний у IV кварталі 2014-го і в 2015 році, тобто за періоди, коли країна платила за газ за ціною, вищою від європейської. Про це повідомляє "Новое время" з посиланням на заяву головного комерційного директора "Нафтогазу України" Катерини Шаповал, пише УНІАН.

  Чиновниця прокоментувала: "Ми не заперечували, що взяли газ у 2014-му і маємо за нього заплатити. Ми не вимагали в арбітражі, щоб нам дозволили не платити. Ми просили, щоб переглянули ціну. Цю вимогу було задоволено з квітня 2014 року. На жаль, не з 2011-го, як було зазначено в нашому позові. І ми просили європейську ціну мінус вартість транспортування. Але арбітраж сказав: просто європейська ціна. Адже за харківською знижкою в 2011-2014 роках неочевидно, що до квітня 2014 року ціна за контрактом була вище рівня європейських цін. Так що перегляд ціни буде лише з квітня 2014 року".

  Також Шаповал зазначила, що в результаті перегляду Україна має отримати компенсацію переплати за газ, відібраний у IV кварталі 2014-го і в 2015 році. Тобто за періоди, коли країна платила за газ за ціною, вищою за європейську.

  Вона також сказала: "Ціна, яка буде переглянута з квітня 2014 року, почне застосовуватися не тільки до обсягів власне 2014 року, але і до того газу, який ми брали в 2015-му. Ми за нього заплатили за "зимовим пакетом". Згідно з переглянутою ціною, там переплата з нашого боку", – підкреслила вона.

  Як повідомляв 5.UA, 14 червня 2017 року суд дозволив стягнення 80 млн з "дочки" російського "Газпрому" на користь України. Нагадаємо, Україна в особі "Нафтогазу України" судиться з російським "Газпромом" в Стокгольмському арбітражі за двома контрактами: щодо транзиту російського газу до ЄС з території України та купівлі-продажу Україною російського газу.

  Попередній матеріал
  До вечора мешканці 72 міст та сел Донеччини знову матимуть воду – Жебрівський
  Наступний матеріал
  Розенко назвав область-рекордсмена, де подано найбільше заяв про виплату невикористаних сум субсидій
  Loading...

  "Газпром" більше не може нам диктувати свої умови: що розповів в ексклюзивному інтерв'ю Андрій Коболєв

  "Нехай РФ гріє тайгу і тундру": Рішення Стокгольмського арбітражу залучить інвесторів в Україну – Петренко

  "Газова" суперечка Україна-Росія: Стокгольмський арбітраж скасував вимогу "Газпрому" take-or-pay