Газпром Росія 5.ua

Суд дозволив стягнення 80 млн з "дочки" російського "Газпрому" на користь України

  "Газпром" винен українській стороні 172 млрд грн штрафних санкцій та пені за зловживання монопольним становищем на ринку

  Господарський суд Києва дозволив Держвиконслужбі списати близько 80 млн грн дивідендів з рахунку української "дочки" російського "Газпрому" – компанії "Газтранзит" у рамках провадження щодо стягнення з "Газпрому" штрафу у майже 172 млрд грн. Про це йдеться в матеріалах суду, опублікованих на сайті виконавчої служби, передає УНІАН.

  Згідно матеріалів справи, виконавча служба просила суд примусово стягнути з "Газпрому" 172 млрд грн штрафних санкцій та пені, накладених АМКУ за зловживання становищем на ринку транзиту природного газу в Україні в період з 2009 по 2015 роки.

  Судові виконавці звернулися до суду через те, що російський регулятор не сплатив штраф протягом двох місяців. Відтак, суд ухвалив рішення дозволити стягнути 79,876 млн гривень дивідендів "Газтранзиту" на користь АМКУ.

  Нагадаємо, 31 травня Господарський суд Києва відмовив виконавчій службі у списанні 80 млн грн з "Газтранзиту", які мали бути сплачені у вигляді дивідендів "Газпрому". Суд дійшов висновку, що заява виконавчої служби задоволенню не підлягає, оскільки станом на 31 травня 2017 року перелік акціонерів "Газтранзиту", які мають право на одержання дивідендів за 2016 рік, не було визначено. 

  Як повідомляв 5.UA, вимогу газового монополіста РФ "Газпрому", згідно з якою Україна повинна була щороку купувати 52 млрд куб. м газу, або оплачувати його вартість – принцип "бери або плати" – скасовано окремим рішенням Стокгольмського арбітражу.

  Попередній матеріал
  Президент вручив нагороди військовим медикам і воїнам легендарної 72-ї бригади
  Наступний матеріал
  Відомому російському блогеру заборонили в'їзд в Україну
  Loading...