helmut-kohl-kas.de

"Великий політик у виняткові часи": Лідери Польщі висловили співчуття з приводу смерті Гельмута Коля

  "Ми цінуємо його велику заслугу для польсько-німецького примирення", наголосив глава МЗС Польщі
  Лідери Польщі висловили жаль з приводу смерті колишнього канцлера ФРН Гельмута Коля, називаючи його винятковою постаттю. Про це повідомляє "Укрінформ".

  "Ми сьогодні прощаємося з Гельмутом Колем. Це виняткова постать, державник, великий політик у виняткові часи", - написала глава польського уряду Беата Шидло у Twitter.

  Президент Польщі Анджей Дуда висловив співчуття родині і друзям Коля. Глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський у своїй заяві також наголосив на ролі колишнього канцлера в об'єднанні Німеччини.

  "Ми цінуємо його визначний внесок до процесу об'єднання Європи, а також велику заслугу для польсько-німецького примирення", - наголосив глава польської дипломатії.

  Нагадаємо, на 88-му році життя помер Гельмут Коль, "батько" об'єднаної Німеччини - так назвала його у некролозі газета Bild .

  Коль був канцлером від 1982 до 1998 року, шістнадцять років поспіль. І саме за його керівництва і сприяння відбулося об'єднання країни - на той час розділеної на НДР і ФРН. Тоді ж упав Берлінський мур і завершилася холодна війна. Гельмут Коль підтримував розширення Євросоюзу й активно виступав за створення єдиної європейської валюти. Він багато зробив для того, щоб переконати співвітчизників відмовитися від німецької марки на користь євро. Від 2008 року Гельмут Коль був прикутий до інвалідного візка. Помер політик у своєму домі в місті Людвіґсгафен.

  "Гельмут Коль був видатним німцем і видатним європейцем. Його праця визначила два найважливіші напрямки у німецькій політиці за останні два десятиріччя. Це об’єднання нашої держави і об’єднання Європи. І Гельмут Коль розумів, що ці дві речі не можна розділити", - сказала чинний канцлер Німеччини Ангела Меркель.

  Попередній матеріал
  НАТО посилить присутність на східному фланзі через російський "Захід-2017"
  Наступний матеріал
  Дивіться наживо на 5.UA брифінг речника Міноборони
  Loading...

  "Чотири терміни на посаді": Помер легендарний канцлер Німеччини, який брав участь в її об'єднанні

  Врятував тисячі людських життів: У Києві попрощалися із сапером Євгеном "Юджином" Сарнавським

  На Луганщині від кулі ворожого снайпера загинув український військовий – облВЦА

  Страшні цифри: з початку червня в Україні потонули 11 дітей

  "Не мали злого умислу": Польське радіо вибачилося за карту України без Криму

  У передмісті Мюнхена через стрілянину евакуювали вокзал, є поранені – ЗМІ