dt.ua

ТЕЦ Київенерго повертають газ, незважаючи на борг

  "Укртрансгаз" погодився поновити газопостачання київській ТЕЦ, хоча із 61 млн грн боргу "Укртрансгазу" надійшло лише 20 млн грн

  ПАТ "Укртрансгаз" зняло обмеження на транспортування газу для ТЕЦ-6, які були введені раніше через систематичну несплату за послуги транспортування газу та накопичення боргів. Про це повідомляє департамент з корпоративних комунікацій Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України".

  "Наразі філія УМГ "Київтрансгаз" здійснила усі необхідні підготовчі роботи для відновлення транспортування природного газу для потреб ТЕЦ-6 у повному обсязі та очікує підтвердження від ПАТ "Київгаз" та споживача про готовність приймати природний газ", – йдеться в повідомленні.

  Зазначено, що "Укртрансгаз" погодився поновити газопостачання, хоча із 61 млн грн боргу за транспортування газу для виробництва електроенергії наразі до "Укртрансгазу" надійшло лише 20 млн грн.

  "Загальна заборгованість ПАТ "Київенерго" перед Укртрансгазом за послуги транспортування становить близько 330 млн грн. Це майже половина заборгованості усіх виробників теплової енергії України перед Укртрансгазом", – наголосили у "Нафтогазі".

  Крім того, у "Нафтогазі" зазначили, що 23 червня Київська міська держадміністрація надіслала до "Укртрансгазу" листа, яким гарантувала контроль за виконанням "Київенерго" у строк до 30 червня своїх зобов’язань щодо погашення заборгованості перед Укртрансгазом у сумі 41 млн грн. 

  "Нафтогаз підтримав зняття обмежень на транспортування газу до ТЕЦ Київенерго, незважаючи на суттєві ризики неповернення заборгованості. Разом з цим, якщо зобов’язання "Київенерго" з виплати заборгованості до 30 червня не будуть виконані, газопостачання до ТЕЦ Київенерго може бути знову обмежено", – заявили у НАК "Нафтогаз України" .

  У компанії нагадали, що "Київенерго" заборгувало "Нафтогазу" ще приблизно 4,3 млрд грн за вже поставлений газ і є найбільшим боржником компанії.

  Зауважимо, раніше у "Київенерго" заявили про відключення від гарячого водопостачання мешканців чотирьох районів Києва, мотивуючи це накопиченими державою та споживачами боргами за послуги теплопостачання (опалення та гаряче водопостачання), через що "Київтрансгаз" припинив газопостачання столичної ТЕЦ-6.

  Попередній матеріал
  Шість областей України через негоду лишилися без світла
  Наступний матеріал
  Відкрито регулярний авіарейс зі Львова до Познані
  Loading...

  "Газпром" більше не може нам диктувати свої умови: що розповів в ексклюзивному інтерв'ю Андрій Коболєв

  "Тисячі будинків Києва без гарячої води": Кличко звернувся до уряду, аби відновити енергопостачання ТЕЦ-6

  Україна обговорює спільне управління газотранспортною системою з ЄС

  Баланс розрахунків з "Газпромом" може бути суттєво змінений на користь України – Коболєв

  Згідно рішення Стокгольмського арбітражу ціна на російський газ буде переглянута з 2014 року – Коболєв

  Коболєв: У випадку відновлення співпраці з "Газпромом", російський газ для України буде найдешевшим