КНУ
КНУ 5.UA / Фото: Марія Бєляєва

"Пусті аудиторії ≠ пусті голови?": чим загрожує перехід ВНЗ на дистанційне навчання

Офіційна позиція Міносвіти: як і коли навчатися – кожен виш вирішує для себе. Єдина вимога – вкластись у навчальний план

Українські університети змінюють графік навчання, бо нічим платити за опалення. І така ситуація в усій країні. Хто винен, що у вишах холодно – з'ясовували кореспонденти "5 каналу".

Самостійне навчання – взимку, в аудиторіях – уже навесні. Деякі виші у різних містах змінили графік освітнього процесу. Найбільшого розголосу набула ситуація у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Третьокурсник Олександр Хвиль вже розмірковує про негативні наслідки домашнього навчання. Майбутній фізик розповідає: для студентів його факультету важливо виконувати лабораторні, які вдома не зробиш.

Розповідає: "Якщо ми будемо навчатись один місяць дистанційно, ми не матимемо змоги виконувати цей лабораторний практикум і ми не зможемо повністю охопити матеріал. Деякі викладачі залишили контакти, щоб ми домовились про зустріч, але з 10 викладачів це зробили двоє".

Першокурсник Михайло Бухало радіє вільному часу. Проте, студент вивчає кібернетику і визнає: таку науку без пояснень викладачів зрозуміти складно: "Трошки добре, що вдома сидимо. Але і погано, бо ми не зможемо напряму з вчителями працювати, з лекторами. Ми не можемо так самостійно весь матеріал зрозуміти".

Графік на цей навчальний рік університет склав ще попередньої весни. Саме тоді запланували відсутність аудиторних занять у січні-лютому, пояснює один з керівників вишу. Проректор з науково-педагогічної роботи Володимир Бугров спростовує закиди у тому, що заклад неспроможний оплатити платіжки за опалення. Але визнає: в аудиторіях холодно.

"Частина наших корпусів побудовані тоді, коли були інші стандарти теплозабезпечення і, хоча ми маємо кошти і обігріваємо їх, але температура у лекційних аудиторіях недостатньо комфортна. Нас звинувачують, що хтось недоотримає знань чи чогось іншого. У нас семестр мав тривати 15 тижнів і він триває 15 тижнів", – пояснює він.

Щоб студенти не мерзли, для них в графіку навчання запланували або виробничу практику або самоосвіту, коли завдання надсилають в електронному вигляді. Окрім частини столичних у такому форматі працюють деякі виші Одеси, Львова, Рівного та Дніпра. У Національному університеті імені Олеся Гончара в Дніпрі половина студентів навчатиметься до кінця лютого дистанційно, інші – на практиці або пишуть дипломні.

"Зміни в організації, в регламенті проведення освітньої діяльності ВНЗ у цьому році… Вони обумовлені тими труднощами, з якими ми стикаємося у зв'язку з проблемами оплати комунальних послуг, організації опалення", – зазначає перший проректор вишу Олександр Кочубей.

Такі проблеми є чи не в кожного навчального закладу, кажуть у столичній Києво-Могилянській академії. Попри це, університет вирішив не переробляти графік. "Ми будемо продовжувати освітній процес, ми не будемо припиняти його. Для нас важливо бачити неперервність освітнього процесу, для нас важливо бачити не дистанційно, для нас важливо бачити обличчя студентів, з якими ми спілкуємось протягом навчання", – наголошує президент НаУКМА Андрій Мелешевич.

Як і коли навчатися – кожен виш вирішує для себе, така офіційна позиція профільного міністерства. Єдина вимога – вкластись у навчальний план.

Анна Брикова, Наталія Світлова, Євген Ткаченко, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

Вкрадені візки на деревах і кучугури сміття: Як студенти "посвяткували" День знань у парку КПІ – фото

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Парубій озвучив ключове питання наступної сесії Ради
Наступний матеріал
У Черкасах запровадили режим надзвичайної ситуації – у місті немає води
Loading...