5 канал

Машина для переробки пластику: починання черкаської молоді

Машину для переробки пластику виготовили черкаські активісти. За основу взяли проект майстерні данського дизайнера Дейва Хакенса. За допомогою устаткування еко-активісти подрібнюють пластик, а далі виготовляють із нього потрібні речі. Про незвичайне починання черкаської молоді – далі у сюжеті

Устаткування для подрібнення пластику еко-волонтери зібрали власноруч. Після подрібнення, матеріал піддають термічній обробці та заливають у форми. У такий спосіб виробляють іграшки та декоративні прикраси.

"Прикраси із пластику можуть буть різноманітні, це можуть бути кулони, сережки, кольє. Ось це наші перші сережки вони 100% із переробленого пластику", - демонструє виріб еко-активістка Анастасія Картіка.

Інвестували у такий проект 5 тис. грн. Активісти уже розпочали прийом пластику на переробку. І прагнуть переконати черкащан: це не сміття, а сировина, для створення нової продукції. 

"Я хочу запровадити роздільний збір сміття хоча б у нашому місті. А люди питають: навіщо, адже це буде виноситися в одну кучу на наше сміттєзвалище. Я кажу, добре, я знайшла крутий проект, ось ви можете мені приносити пластик і я покажу що із ним робити", - говорить ініціаторка проекту "Precious Plastic" у Черкасах Лідія Криштоп.

Переробляти можна лише нетоксичний пластик. У планах волонтерів створити ще 3 схожі машини.

Тепер ековолонтери хочуть створити майстерню з подрібнення пластику, в якій виготовлятимуть навіть вуличні меблі. Вартість такого проекту - 30 тисяч гривень. Збір коштів уже розпочали.

Яна Лимаренко, Олександр Коваленко, Черкаси, "5 канал".

Попередній матеріал
Архієрейська Божественна Літургія у соборі Святого Юра – трансляція завершена
Наступний матеріал
Брифінг речника Міноборони з питань АТО - відео

Волонтери із Черкас та Києва створили ідеального розвідника "Маргариту" – відео

"Прокидайся в мирі": додаток-будильник українських волонтерів отримав "срібло" міжнародного фестивалю

"Стелю колода тримає": чи відкриється на 1 вересня школа у Жовнині

Катастрофа МН17: після трьох років досліджень більшість джерел були вичерпані

Штаб прокоментував інформацію про заборону перебування волонтерів у зоні АТО

До дня Шани воїнів та волонтерів АТО у Харкові розгорнули 25-метровий прапор єдності