5 канал

"Стелю колода тримає": чи відкриється на 1 вересня школа у Жовнині

Тріщати по швах будівля, якій вже за півстоліття, почала півроку тому - учні ж навчаються в іншому крилі будівлі

Щонайменше півроку вже потребує аварійного ремонту школа села Жовнине, що на Черкащині, проте навіть під час літніх канікул там жодних робіт і не розпочинали, а вже завтра дітям сідати за парти в класі, стеля якого може обвалитися їм на голови. 

У переддень першого вересня родина Орленків переживає, чи повернуться двоє маленьких школярів до своїх класів, бо школа аварійна.

"Звичайно, хотілося, оскільки у мене є старша донька, щоб мій син доходив у цій школі, і щоб не одне покоління діток ще навчалося у цій школі", - каже мама школяра Оксана Орленко.

Тріщати по швах будівля, якій вже за півстоліття, почала півроку тому. Частина приміщення навчального закладу тоді отримала статус аварійного. А усіх учнів тимчасово перевели в інше крило цієї школи.

У класі історії щодня з’являються нові тріщини, каже директорка школи. Ще гірша ситуація у харчоблоці. Там стелю підперли колодами, щоб не обвалилася.

Спеціальна комісія з’ясувала - причина у підмиві фундаменту. Його при зведенні вкладали з порушеннями. Проектна документація на ремонт була готова у квітні, але роботи і досі не розпочали.

"Протягом літа у нас було багато бригад , які вивчали ситуацію, які знайомилися з документацією і порадившись між собою – відмовлялися", - каже директор Жовнинської школи Наталія Шидлаускас.

Нового підрядника уже знайшли, кажуть в управлінні освіти. Проте він ремонтуватиме школу півтора місяця. Контролюватимуть, щоб не затягував.

"Ніхто не може гарантувати, що воно завтра не наступить те руйнування, коли впадуть чи стіни, чи перекриття, чи десь якісь будуть руйнування часткові", - зазначає начальник Управління освіти та науки Черкаської ОДА Валерій Данилевський.

На час ремонту жовнинських учнів готові прийняти у сусідньому селі Кліщинці, що за 10 кілометрів. Туди їх возитиме шкільний автобус. Утім, батьки такого переведення остерігаються. Вони бояться, що рідний навчальний заклад просто закриють.

Більше про ситуацію знають наші журналісти:

Яна Лимаренко, Олександр Коваленко, Черкаська область, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Ніби вулкан, і все летить": на Волині обвалилась стіна коледжу – фоторепортаж

Попередній матеріал
Безкоштовні стенти для хворих на інфаркт: МОЗ каже про економію, медпалата – про хибу
Наступний матеріал
Інспекція на Оболоні: Кличко незадоволений, обіцяє покарати винних