стентування коронарних судин
стентування коронарних судин 5 канал

Безкоштовні стенти для хворих на інфаркт: МОЗ каже про економію, медпалата – про хибу

Майже два роки українці з інфарктом-міокарда мали власним коштом оплачувати операції – усе через проблеми із закупівлею необхідних матеріалів. Відтепер же хворі зможуть отримати невідкладну допомогу коштом держави, та її якість викликає запитання

Перші стенти для хворих на гострий інфаркт міокарда везуть до столичного Інституту серця. Там на них чекали майже два роки. Більш як 10 тисяч стентів для тих, хто потребує невідкладної допомоги, закупили за кошти бюджету 2016 року. Їх чекали ще рік тому. 

"Загальна кількість стентів, які везуться, на суму 1 мільйон 502 тисячі гривень", - зазначає директор ДП "Укрмедпостач" Леонід Гайдук.

З понеділка стенти для безплатних оперативних втручань на судинах повезуть і до інших медзакладів країни. Уперше за державні кошти стенти для пацієнтів з гострим інфарктом міокарда отримає й Інститут кардіології імені Стражеска. Тут проводять щонайменше півтисячі операцій на рік.

За словами лікарів, останні півроку стенти купували самі пацієнти. Не всі могли собі це дозволити. Тепер процедури стануть безплатними. Кількість хворих, яким потрібна термінова допомога, лише зростає, а інфаркт молодшає.

"Основні симптоми гострого інфаркту - це біль в грудній клітці. Як правило, вона проявляється посередині, стискає, і має пекучий характер. Найчастіше біль поширюється в руку, або в нижню щелепу", - зазначає старший науковий співробітник відділу реанімації Інституту кардіології Ярослав Лутай.

Процедура стентування має такий вигляд - у постраждалу артерію від крововиливу вводять стент (невеличку металеву сітку). Вона виконує роль каркаса і стримує стінки судини.

Виробники стентів - Польща та Сполучені Штати Америки. У міжнародній організації, яка здійснювала закупівлю стентів для судин, запевняють, що придбали найякісніші матеріали. Більше того, вдалося зекономити мільйон доларів у порівнянні із закупівлями у 2015 році.

"Що стосується цін, то в середньому, найпростіший стент коштує 80 доларів, а найдорожчий – 148 доларів", - каже представник Crown Agens в Україні Тетяна Коротченко.

У МОЗ кажуть, що зекономлені кошти дозволятимуть закупити додактові стенти і забезпечити на перспективу усіх пацієнтів, які потребують невідкладної допомоги.

У той час як у міністерстві заявляють про значну економію, у національній медичній палаті кажуть: в розвинених країнах використовують більш сучасні аналоги.

"Ніде у світі не використовують стенти першого та другого покоління для надання ургентної медичної допомоги. Виникає питання - усі розвинені країни ставлять лютинг-стенти, а у нас МОЗ купує прості стенти без медпокриття і розповідають про велике досягнення", - наголошує відповідальний секретар Національної медичної палати Сергій Кравченко.

Де правда – з'ясовували журналісти "5 каналу":


Юлія Божко, Антон Андрущенко, "5 канал"

Попередній матеріал
"Час. Підсумки дня": В очікуванні "першого дзвоника" великої української політики
Наступний матеріал
"Стелю колода тримає": чи відкриється на 1 вересня школа у Жовнині
Loading...