Через приховування симптомів коронавірусу пацієнти наражають на небезпеку медиків. Першими інфекційний удар сприймають бригади "швидких", які приїздять на виклик і обстежують пацієнтів, а потім змушені самоізолюватися. Кореспондентка "5 каналу" Яна Лимаренко продовжить тему.
Лікар Микола Гурєв сьогодні перший день на роботі після вимушеної самоізоляції. Туди його відправила родина з Черкас. Під час виклику вони не зізналися, що дитина, в якої висока температура, нещодавно повернулася з-за кордону. Згодом і неї виявили COVID-19.
"Під час карантину у будинку був, у жінки хронічне захворювання легенів, ось уявіть, приніс би додому і щоб потім робилося? Захисту ніякого немає практично. Ми перебували на карантині, взяли ПЛР, слава Богу, негативний", – каже Микола Гурев.
Медики пояснюють: якби під час виклику їх попередили про всі симптоми, то вони б одягли захисні костюми. У кожній "швидкій" їх по два види: легші – для пацієнтів з підозрою і гумові – для транспортування хворого на коронавірус.
"Ми обов'язково одягаємо ці костюми захисні, коли виїжджаємо на виклик до пацієнта з підвищеною температурою, коли пацієнт має ознаки гострого респіраторного вірусного захворювання, як правило, диспетчер має алгоритм опитування і коли передає нам виклик, ми вже знаємо, що треба одягти", – каже Андрій Сакун, фельдшер швидкої допомоги.
За день у диспетчерській черкаської швидкої допомоги отримують близько сотні викликів. Оператори під час пандемії коронавірусу мають новий алгоритм прийому викликів. Тепер кожного питають про перебування за кордоном та наявність температури, щоб попередити бригаду медиків.
Але хворі зізнаються не завжди.
"Наприклад, дали звичайний виклик, порушення серцевого ритму. По факту приїзду бригади на виклик виявилося, що ритм нормальний, а в хворого задишка, бо в нього пневмонія і підвищена температура, і відповідно бригада вже в небезпеці на самоізоляції", – розповідає Ірина Попович, начальник оперативно-диспетчерського управління.
Через приховування інформації на ізоляції вже побували шість бригад черкаської "швидкої". Лікарі побоюються – якщо таких випадків не поменшає, на виклики буде нікому їздити.
"Від того, що ви приховуєте інформацію, яку запитує диспетчер, і яка стане явною через пів години, ви можете заразити медпрацівників, які приїхали вас рятувати, і коли декілька, 2-3- 5-7-10 бригад стануть – просто нікому буде їздити на виклики і рятувати ваші життя", – каже Ігор Фесун, директор обласного Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
Медики просять пацієнтів завжди говорити про всі симптоми. Це допоможе зберегти життя та здоров'я медикам екстреної допомоги та вбереже від інфекції інших людей.
Яна Лимаренко, В'ячеслав Ромодан, Черкаси, "5 канал"