Карантин в Україні: як оформити паспорт, купити квартиру чи одружитися в нових умовах

РАЦС 5 канал / Час. Підсумки тижня
В Україні в більшості держустанов під час карантину документи треба подавати онлайн

Хоч в умовах карантину, але життя таки триває. Щоправда, зараз воно здебільшого у смартфоні. З одного боку, нам же його обіцяли, утім ми собі його точно не так уявляли. Принаймні не за таких умов. Але реалії зараз такі, що ми з вами вимушені жити в наших ґаджетах і щонайменше ті, хто не вмів сплачувати за комунальні послуги через інтернет, тепер навчився. Одружуватися, до речі, зараз не варто, бо весілля пишне, як люблять українці, не справиш. І розлучатися, мабуть, теж, бо це морока з розподілом майна та з документами.

Якщо ви бажаєте укласти шлюб, документи треба подавати лише онлайн. Можна це зробити на офіційному веб-порталі. Проте закохані пари поки не поспішають цього робити.

Українці чекають завершення карантину, щоб мати потім пишну церемонію, кажуть працівники РАЦСу. В умовах епідемії громадян приймають тут винятково з питань державної реєстрації народження дитини, смерті та видачі архівних документів. Людей обслуговують не в кабінетах, а в коридорах.

До нового життя люди звикають. Хоч і під час карантину багато чого під замком, країна все ж працює. На віддалену роботу вже перейшли всі офіційні структури. Наприклад, оформити український паспорт чи вклеїти фотокартку можна, як і раніше, в державних міграційних службах. Водночас штрафи за невчасно змінену фотографію в документі не виписуватимуть.

Веб-портал звернень
Веб-портал звернень5 канал / Час. Підсумки тижня

Щодо закордонного паспорта, то його можна отримати як у паспортному сервісі, так і за потреби вдома. Можна просто зателефонувати на гарячу лінію і замовити виїзну мобільну станцію. Але вона працює лише в небагатьох великих містах.

Виїзне оформлення документів – задоволення не з дешевих, коштуватиме українцеві 3200 гривень. Надають невідкладні послуги під час карантину і більшість ЦНАПІВ. Йдеться про найважливіші, зокрема видаватимуть довідку про реєстрацію місця проживання та водійське посвідчення, якщо ви його загубили чи його у вас вкрали.

На Дніпропетровщині понад пів сотні центрів надання адміністративних послуг, 15 – працюють у форматі онлайн, решта – приймають громадян. Ажіотажу немає. Якщо раніше Кам’янський ЦНАП обслуговував до півтори тисячі людей, то зараз ледь сто набереться. Порожні коридори і в райдержадміністраціях. Через карантин тут різко скоротили кількість працівників на робочому місці.

Паспортний сервіс
Паспортний сервіс5 канал / Час. Підсумки тижня

"150 осіб у нас було, і на теперішній час працює десять – це голова райдержадміністрації, два заступники. І потрібна кількість людей, яка повинна все одно сьогодні ці питання, які надходять, опрацьовувати", – зазначив перший заступник голови Дніпровської райдержадміністрації Ігор Стороженко.

Жодних обмежень немає. Райдержадміністрації продовжують надавати увесь спектр послуг, що і до карантину. Свої звернення можна залишати в поштових скриньках установи або відправляти онлайн.

Розбудувати державу у смартфоні – це мрія президента Зеленського та його колишнього прем’єра Гончарука. Саме зараз для цього ідеальний момент, бо в умовах карантину всі держустанови країни перейшли в онлайн-режим. Заплатити за комуналку чи отримати консультації та роз’яснення можна просто не виходячи з дому за допомогою мобільного. При цьому не наражаючи себе на небезпеку. Але на практиці виходить все не так, як хочеться.

"Київводоканал" під час карантину закрив центри обслуговування споживачів. Усе лише дистанційно. Консультації скайпом, оплата через той же мобільний додаток водоканалу чи банківську картку.

Київводоканал
Київводоканал5 канал / Час. Підсумки тижня

Держава якось все-таки намагається вирішити проблему й зберегла в більшості держустанов та підприємств подвійну опцію: особистий прийом, але за умови суворого дотримання карантину і в онлайн-спосіб. Відділки поліції працюють у звичному режимі, можна подавати заяву та записуватися на прийом. Карантин торкнувся і українських судів. Запускають далеко не всіх.

Феміда в рази скоротила кількість засідань, слухання проводяться здебільшого в режимі відеоконференцій. Крім того, в судах значний дефіцит захисних масок та рукавичок.

"Є регіони, де рівень забезпечення масками, наприклад, становить 6-9%. З цього приводу Вища рада правосуддя навіть ухвалила звернення до уряду з проханням виділити кошти", – наголосила речниця Судової влади України Оксана Лисенко.

Під час епідемії значно додалося роботи нотаріусам. Приватний нотаріус говорить, що від початку пандемії до неї масово телефонували українці, які хотіли написати заповіт. Щодо купівлі-продажу квартир, то тут нічого не змінилося.

Мирослав Солонар, Віктор Сніжко, Юрій Усік, Олексій Іванченков, "Час. Підсумки тижня"

Попередній матеріал
Як загинули Помпеї: "хмара, схожа на сосну", та моторошні знахідки археологів
Наступний матеріал
В епіцентрі недуги: як Нью-Йорк перетворився на "гарячу точку"
Loading...