Питна вода Маріуполь
Питна вода Маріуполь 5 канал

"Маріуполь – вітрина України": Франція профінансує модернізацію системи водопостачання в місті

Читайте по-русски
Нині майже вся вода в маріупольський водопровід надходить із Сіверського Дінця

Нині вода у кранах маріупольців є питною суто формально. У міськводоканалі визнають – її пити не можна. За фактом – це технічна рідина. Містяни скаржаться: воду для пиття та приготування доводиться купувати.

Ще більше погіршилася питна вода з початком бойових дій, згадують містяни. Павлопільське водосховище з більш-менш чистою водою залишилося на окупованій території. Нині майже вся вода в маріупольський водопровід надходить із Сіверського Дінця.

"Вода, яку вони отримують з Сіверсько-Донецького каналу, перевищує в рази кількість домішок, які є в питній воді. Завдяки допомозі наших партнерів ми отримаємо фінансування для проведення дослідницьких робіт та розробки плану з забезпечення питною водою населення міста Маріуполя", – пояснює міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков.

Перший етап проєкту розпочнеться наприкінці літа. Щонайменше рік триватиме підготовка техніко-економічного обґрунтування. Потім ще 2,5 роки дві французькі компанії зводитимуть завод з очищення води. За словами очільника Вадима Бойченка, місто розробляє цілу стратегію свого водозабезпечення.

Для проєкту якісної питної води в Маріуполі Франція надає пільговий кредит. Його сума сягає 64 мільйонів євро терміном на 30 років із відсотковою ставкою менше 1-го відсотка річних.

"Нагадаю всім, що Маріуполь є вікном для України до Азовського моря, воно також є вітриною для всіх, і зокрема для населення, яке живе по ту лінію розмежування, вітриною України", – наголосив Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Етьєн де Понсен.

Проєкт чистої питної води французькі компанії реалізовуватимуть разом із Міськводоканалом Маріуполя. І вже планують за аналогією поліпшити якість води для жителів Луганщини. За домовленістю з урядом України зводитимуть такий самий завод і в Попасній.

Юлія Гаркуша, Мирослава Мазур, "5 канал"

Наближається катастрофа: який вигляд має Сімферопольське водосховище

Попередній матеріал
На Донбасі вирішують, як евакуювати вбитого медика – до тіла ще одного бійця не підпускають терористи
Наступний матеріал
У мережі знайшли кота, який їсть як екскаватор – відео
Loading...

На час карантину в Києві не відключатимуть гарячу воду – Кличко

"У людей є вода, її не вистачає бізнесу і військовим базам окупантів": реакція нардепів на заяву Шмигаля – включення

"Це зрада або ідіотизм?": соцмережі вибухнули після скандальної заяви Шмигаля про воду в Крим

Бутусов: Слова про воду в Крим – не випадковість, влада вивчала можливості відновлення подачі

Новопризначений прем'єр виступив за відновлення подачі води в Крим – подробиці

Тріумф Хрущова, що став вироком для українців – як будували Північно-Кримський канал