Ворожа піхота не полишає спроб просунутися на Курахівському напрямку. Окрім масивних штурмів, окупанти почали використовувати безпілотні літальні апарати "Молнія". Це, за словами військовослужбовців, новація на цій ділянці фронту та небезпечніше, ніж FPV-дрони. Про те, як вдається давати відсіч росіянам, і про специфіку війни на Курахівському відтинку фронту наша Єлизавета Калітвенцева розповіла більше.
На Донеччині, зокрема на Курахівському напрямку, чутно залпи, виходи, прильоти. Дуже гучно, дуже голосно. Дуже багато свіжих скидів, на жаль, руйнувань. Місцевих уже не лишилося, люди всі евакуювалися. Тому зараз тут доволі потужні бойові дії, дуже багато дронів, дуже багато скидів. І тому навіть пересуватися вулицею дуже небезпечно. І це треба робити дуже обережно, зокрема, йдучи біля парканів і під деревами. Тому що завжди дуже високі ризики, саме на цій ділянці. Тут можуть помітити дрони.
Сучасна війна дедалі більше переходить на модернізовані технології. На полі бою стає складніше не лише через ворожі обстріли артилерією, а й через дрони, які цілодобово пильнують і полюють не тільки на військових, а й на цивільних. А надто на автомобілі, коли люди намагаються евакуюватися.
"Дорога, якою ми пересуваємось, тобто, місце роботи, дуже контролюється ворогом. Тобто, вона прострілюється артилерією та FPV-дронами, які залітають. Кілька днів тому був випадок: в населеному пункті, де ми перебуваємо, є ще цивільні особи. Цивільні особи їхали, і по дорозі їх вдарив ворожий FPV. Тобто, водій авто – 300. А дівчинка – пасажирка, лишилася жива. Машина згоріла повністю. Наші побратими-військові евакуювали поранену до населеного пункту для допомоги", – поділився молодший сержант зенітно-ракетної артилерійської батареї 33 ОМБр "Моноліт".
На Курахівському напрямку окупанти наступають інтенсивно. На позиції безпечніше виїжджати в темну пору доби, або ж, у перекладі на військову – "по сіряку". Проте ризики все одно високі. Ворог пильнує звідусіль, використовує небезпечніші дрони.
"Літає все, я так скажу. Навіть новітня для мене – це була "Молнія", от нещодавно літала "Молнія". "Молнію" дуже важко збити, бо це не дрон, як мінімум. Там, якщо посічеш крило – вона продовжує летіти далі. І якщо вона вражає, то недалеко звідси є вже нещодавно розбита САУшка, у якої навіть верх відлетів повністю", – наголосив командир першого вогневого взводу-старший офіцер батареї 33 ОМБр "Шериф".
Артилеристи 33-ї окремої механізованої бригади працюють із самохідної артилерійської установки 2С1 "Гвоздика". Дальність вогню – до 15 кілометрів. Вона здатна нищити живу силу та вогневі засоби піхоти. А також руйнує укріплення польового типу.
"Зараз противники працюють більше тактичними групами, і це переважно піхота. Підвоз відбувається так, що вони не доїжджають до лінії, ну, ми бачимо, що під'їжджає техніка, але по дальності ми не дістаємо. Тобто, під'їжджають, висаджують свою піхоту. Піхота вже пробирається, видно, що вони йдуть по траншеї, але сенсу витрачати снаряди, так скажемо, і стріляти тупо по одній людині, – немає. Бо влучити артою – це трішки є складнощі. Бо вони рухаються, вони швидкі. І по траншеї, щоб влучити, треба мати дуже велику точність", – додав "Шериф".
На Курахівському напрямку фіксують ворожу мотопіхоту. Окупанти намагаються пересуватися на мотоциклах.
"Їде противник на мотоциклі. Відстань між ними – десь метрів 30, на певній швидкості. Але вона змінюється постійно. Дивлячись, якою дорогою, звісно. Але це більш маневрена, так скажімо, техніка. Це тобі не танк. Це мотоцикл. І він швидкий", – зазначив командир першого вогневого взводу-старший офіцер батареї 33-ї ОМБр.
У негоду бійці продовжують працювати та, попри відсутність умов для життя, – на позиціях перебувають цілодобово. У холодну пору ситуація ускладнюється морозами, тому мають у запасі газові балони, які їх виручають. Також допомагає впоратися зі стресом красуня-кішка.
– Розкажи, як її звати.
– Буча.
– Це ваша улюблениця?
– Так.
– Давно вона з вами живе?
– 2 тижні.
– От така красуня.
– Вагітна красуня.
– Клас.
Напрямок залишається одним із найважчих. Після запеклих боїв за Курахове деякі бригади вивели з оточення. Про велику кількість поранених говорять бойові медики 79-ї окремої десантно-штурмової бригади. Найскладніше було у перші дні січня.
"Могло бути 50 людей, могло бути 60. На два столи ми працювали. Майже не спали. На годинку лягли, поспали, і далі працювати, тому що везуть. У новорічну ніч у нас було 55 людей, ми прийняли", – поділився фельдшер евакуаційного відділення 79-ї окремої десантно-штурмової Таврійської бригади Олександр.
Наразі ж на цій ділянці фронту тривають запеклі бої. Ворог не полишає своїх планів окупувати інші населені пункти. Але завдяки бійцям Курахівський напрямок "не сиплеться", там гідно дають відсіч.
З Донецької області Єлизавета Калітвенцева, Сергій Малін, "5 канал"
Як повідомляв 5.ua, на Курахівському напрямку ворог почав користуватися дронами "Молния" – у чому складність для ЗСУ.
Нагадаємо, переведення 50 тис. бійців до Сухопутних військ: чи втримають вони фронт – думки експертів.
Читайте також: до росіян було 6 метрів: як сапери робили проходи ГУР та ССО під час контрнаступу – "Невигадані історії".
Дивіться відео:
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.