Свято Купала
Свято Купала 5 канал

Купала за старовинними традиціями на острові Хортиця: як святкують чоловіки та жінки – сюжет

Читайте по-русски
Кульмінація свята – у парі перестрибнути вогнище, не розриваючи рук

Дівчата плетуть вінки і пускають їх водою, а хлопці розпалюють багаття і разом з ними перестрибують через вогонь. Свято Купала відзначили у Запоріжжі. На острові Хортиця зібралися сотні людей. Саме у ніч проти 21 червня, коли настає найдовший день року. На Святі Купала побували і журналісти "5 каналу".

Хлопець Купайло – уособлення літньої спеки – бере шлюб із дівчиною Мореною, яка символізує осінню прохолоду. Це традиційні персонажі свята. Як і вогняне колесо Сонця, що скочується в холодну воду – так образно пращури передбачали зміну сезонів.

А допоки літо у розпалі, за повір'ями пращурів, саме час шукати пару, адже Купала – це свято кохання. Дівчата спускаються до води і кидають на воду вінки, щоби хлопці за ними пливли. Саме так тут на святі зустрілися харків'янка із запоріжцем.

"Ми познайомились сьогодні. Я перший раз запустила цей віночок згідно традицій, і Ярослав його спіймав. У кожної людини, що живе у нас, на нашій слов'янській, український землі, є потяг до традицій предків, є ця іскорка", – розповідають Ольга, мешканка Харкова і Ярослав, мешканець Запоріжжя.

Після купань у Дніпрі – розпалюють багаття та починають водити навколо нього танок. Кульмінація свята – у парі перестрибнути вогнище, не розриваючи рук.

"Саме стрибаючи через вогнище, вони очищуються, вони набувають Божої сили. І кожен має розрахувати свої сили, що він його перестрибне, і бути готовим до цього. Коли людина готується, коли має прагнення, коли має вірити, що її бажання збудуться, то все буває у цю чарівну ніч", – говорить Світовит Пашник, волхв.

Завершує купальські святкування традиція опускати на воду вінки з вогниками, згадуючи померлих родичів та пращурів.

Михайло Воронов, Юрій Петришин, Запоріжжя, "5 канал"

Попередній матеріал
У Німеччині на м’ясокомбінаті виявили спалах COVID-19: що робить місцева влада – сюжет
Наступний матеріал
День медпрацівника: історія інтерна, бойового медика і того, хто на "передовій" боротьби з COVID-19 – чого прагнуть від професії
Loading...

Коротка екскурсія "5 каналом" у День журналіста – редакційні будні зсередини

20 найсмішніших фото, які доводять, що дітей не можна залишати без нагляду

День захисту дітей: Google привітав дітлахів яскравим дудлом

Від водія трамваю до зірки Голлівуду: Кличко і Шварценеґґер оригінально привітали столицю України

День Києва цьогоріч відзначається онлайн: програма

Вознесіння Господнє: історія та традиції свята