Петро Порошенко
Петро Порошенко https://prm.ua

Ми не дамо владі забути про кримчан – Порошенко привітав Сімферополь із Днем міста

Читайте по-русски
Порошенко наголосив, що у Криму і в Сімферополі живуть справжні патріоти, які продовжують боротьбу за звільнення півострова

П'ятий президент України, лідер партії "Європейська Солідарність" Петро Порошенко на своїй сторінці у мережі Facebook привітав жителів окупованого Росією Сімферополя із Днем міста.

Порошенко наголосив, що у Криму і в Сімферополі живуть справжні патріоти, які продовжують боротьбу за звільнення півострова від окупантів. І попри те, що питання Криму зникло з порядку денного нинішньої влади, забувати про кримчан не можна, наголосив лідер "ЄС".

"Сьогодні, точно знаю, багато людей думками в Сімферополі. Так склалася історія, що останні 236 років цей день вважають днем народження міста. Ясна річ, справжня історія набагато глибша. Перше античне скіфське поселення на території сучасного Сімферополя виникло ще у ІІІ столітті до н. е. Тож як би того не прагнула царська, радянська, а нині і російська пропаганда, Сімферополь – це більше ніж 236. До 1784 року, до вторгнення Російської імперії місто носило прекрасне кримськотатарське ім'я Акмесджіт. Тоді, як і зараз, російські загарбники хотіли стерти з пам'яті людей славну історію Білої Мечеті. Але я точно знаю – їм це зробити не вдасться!", – нагадав Порошенко.

До свого посту він прикріпив архівне відео 26 лютого 2014 року – коли Сімферополь рішуче виступив проти сепаратистських рішень Верховної Ради Криму.

"Понад 10 тис. кримських татар і кримчан інших національностей тоді прийшли під будівлю кримського парламенту. Вони заявили, що Крим – це Україна, та не дали Москві показати бажану для них картинку совкової одностайності, ніби Крим добровільно попросився до Росії. Ні, не просився", – вказав політик.

І продовжив: "Уже понад 6 років Сімферополь, наш славний Акмесджіт, знаходиться під російською окупацією. Попри утиски агресора у місті продовжують жити справжні патріоти, які люблять і борються за Україну і чекають повернення Криму до Батьківщини. Незважаючи на те, що питання звільнення Криму зникло з порядку денного нинішньої влади, ми не дамо забути про кримчан. Ми вас любимо, ми про вас пам'ятаємо, ми боремося за об'єднання нашої великої української родини. З Днем міста, дорогі сімферопольці!"

Попередній матеріал
Декларації чиновників, шпигунські пристрасті сучасної війни та протести в США – "Підсумки тижня"
Наступний матеріал
У Києві вирішили на свято підтримати Антоненка, Кузьменко і Дугарь, влаштувавши акцію у вишиванках
Loading...