Вознесіння Господнє
Вознесіння Господнє Фото із відкритих джерел

Вознесіння Господнє: історія та традиції свята

  Читайте по-русски
  Це одне із найважливіших свят для православних християн

  У четвер, 28 травня, православні українці відзначають Вознесіння Господнє. Цього дня люди згадують події, що відбулися через сорок днів після того, як Ісус Христос був розіп'ятий на хресті і воскрес.

  Згідно з церковним ученням, у цей день Ісус Христос зійшов на небо, оскільки Його земне служіння закінчилося.

  Вознесіння – це одне з дванадцяти двунадесятих свят, які присвячені ключовим подіям євангельської історії. Оскільки воно відзначається на сороковий день після Воскресіння Христового, свято завжди припадає на четвер.

  У Діяннях святих апостолів написано, що під час Вознесіння Ісус був прихований хмарою, після чого здивованим поглядам з'явилися "два мужі у білій одежі" – вони сповістили прийдешнє Друге пришестя Христа:

  "Галілейські мужі, чого стоїте й задивляєтесь на небо? Той Іісус, що вознісся на небо від вас, прийде так, як бачили ви, як ішов Він на небо!" (Діян 1:9-11).

  Українці у цей день традиційно відвідували церкву, ставили свічки за померлих родичів і просили пробачення за завдану кривду сусідам і рідним.

  Увечері родини сідали за скромну вечерю, щоб вшанувати Спасителя. Одну тарілку традиційно залишали пустою. За повір'ями, у ніч на п'ятницю до людей приходили духи родичів і пригощалися наїдками. Втім, у цей день також важливо остерігатися злих тіней. Колись наші предки задля цього навіть вигадували різні пастки із солі й часнику. Пізніше церква це робити заборонила, оскільки визнала це язичницькими забобонами.

  Люди здавна вірили, що якщо у день Вознесіння Христового співатимуть пташки, наступний тиждень буде теплим, безвітряним.

  У цей день не можна займатися важкою працею. За народними повір'ями, порушників цієї заборони чекатимуть невдовзі лиха типу стихій і неврожаю.

  Якщо на Вознесіння гарна погода – чекайте дощове літо, погана погода – до спеки.

  Попередній матеріал
  В анексованому Криму окупаційна влада завершила "розслідування" проти Джемілєва
  Наступний матеріал
  На Львівщині за добу виявили найбільшу кількість хворих на коронавірус за весь час епідемії
  Loading...

  "Спокійний, об'єктивний матеріал": "5 канал" відзначили за висвітлення вічних цінностей

  Загублений шедевр знайшовся: на кухні у пенсіонерки виявили втрачену картину вартістю 6 млн євро

  Сьогодні християни східного обряду святкують Яблучний Спас