Човен
Човен 5 канал

"Городище Оствиця": як у Рівному облаштовують історичний парк просто неба

Читайте по-русски
Точної дати закінчення робіт поки що не називають

Історичний парк просто неба створюють у Рівному. Відтворюють давньоруське городище, яке в ХІ-ХІІ століттях існувало на лівому березі озера Басів Кут. Натепер реконструктори взялися облаштовувати територію. Розчистили та укріпили берег, будують човни, на черзі зведення будиночків. Як триває створення історично-архітектурного комплексу дізнавалися кореспонденти "5 каналу".

Юрій Ойцюсь – один із ініціаторів проєкту з відновлення прадавнього городища на лівому березі озера Басів Кут. Нині він разом з однодумцями взявся за прибирання ділянки, на якій збудують копію давньоруського поселення ХІ-ХІІ століття.

"Територія, на якій ми створюємо парк, у давнину тут було болото. А за радянських часів, коли чистили озеро – сюди зливали мул, тобто це пульпа, намивне все, штучно створено, тобто тут є можливість робити парк, бо на самому городищі заборонено будь-що створювати", – розповідає Юрій Ойцюсь, керівник клубу історичної реконструкції "Городище Оствиця".

Роботу з упорядкування території почали ще в лютому. Тоді розчистили чагарники, прибрали сміття, укріпили берег.

"Очистили територію, підрізали дерева, повикорчовували кущі автентичні стільці наш тесля вирізав – стільці, лави", – каже Іван Ромашко, учасник проєкту.

Також взялися і за озеленення території. Сіють траву та садять квіти.

"Я хочу ще чебрець, ромашку, щоб тут пахло. Оскільки тут буде наметове містечко, то чебрець чи ромашку можна нарвати і зробити з них корисний чай", – говорить Анастасія Бондар, учасниця проєкту.

Назва парку "Городище Оствиця", бо саме так у давнину називалась річка Устя, яка впадає в озеро Басів Кут. Ідея створити його неподалік водойми виникла з десяток років тому. Почали з прадавнього човна вікінгів. Дев'ятиметровий "Дракар Гунгнір" уже на воді. У майстерні закінчують роботу над іще одним човном слов'ян.

"Це гіпотетична лодь, тому що як таких знахідок немає щоб зробити повну реконструкцію. Є лише частини, описи, ми зібрали всю інформацію і робимо гіпотетичну лодь такою, якою вона могла би бути", – розповідає Олег Петренко, майстер.

Згодом однодумці стануть до зведення дерев'яних будиночків, крім того, планують облаштувати корабельню, алею майстрів, стрільбище, сцену, огорожу у вигляді частоколу та вхідну браму. Ця територія стане автентичною зоною відпочинку. Точної дати закінчення робіт у "Городищі-Оствиця" поки що не називають. Все залежить від фінансування та завершення карантину. Переважно цей проєкт фінансує міська влада. Також гроші надходять і від благодійників.

Ярослава Мовчан, Рівне, "5 канал"

Попередній матеріал
1100-річне дерево на Черкащині: як арбористи доглядають за легендарним дубом
Наступний матеріал
Онлайн-брифінг Міністра охорони здоров'я Максима Степанова – трансляція
Loading...

Перша хвиля послаблення карантину: що зміниться та чи можуть посилити умови знову

З 11 травня в Україні можуть відкрити парки та непродовольчу торгівлю – Шмигаль

Невідомі підпалили столичний Голосіївський парк, вогонь перекинувся на ліс

У МОЗ пояснили, чи можна під час карантину гуляти навколо будинку

Що означає посилення карантинного режиму на вихідних і чи дотримуються його на Київщині

Синоптики зробили прогноз на вихідні: "Жвавий антициклон вижене негоду, як поліцейський бігуна з парку"