Реконструкція бою за завод "Арсенал"
Реконструкція бою за завод "Арсенал" 5 канал

Дим, однострої УНР, кулеметні черги – репортаж із реконструкції бою за завод "Арсенал" у столиці

Читайте по-русски
Бій за завод "Арсенал" відбувся ще 1918-го року між армією УНР та повстанцями-більшовиками. Перемога була на боці вояків УНР

Почути черги із кулеметів та побачити людей в одностроях (більшовиків та військових УНР) можна просто у ці хвилини у середмісті столиці. У Києві триває реконструкція бою за завод "Арсенал", який відбувся у 1918 році. Там перебуває і кореспондентка "5 каналу" Єва Ніколашвілі.

За її словами, бій тривав близько 20 хвилин. Були і гармати, і автентична зброя. Усе середмістя занесло димом.

Подивитися на реконструкцію зібралося більш як дві сотні людей. Уже невдовзі вони рушать до Аскольдової могили, щоб вшанувати Героїв Крут.

Як відомо, бій за завод "Арсенал" відбувся у 1918 році між армією УНР та повстанцями-більшовиками. Боротьба тривала сім днів – з 29 січня по 4 лютого. Перемогу здобули армійці УНР, що стало знаковою подією у боротьбі проти радянської влади.

"Це відтворюватимуться бої за завод "Арсенал", тобто придушення військового більшовицького заколоту, який більшовики підняли у Києві проти діючої тоді влади Центральної Ради. Ми сьогодні представляємо війська Центральної Ради. Наш підрозділ – це січові стрільці під командуванням Євгена Коновальця. Це був один із підрозділів, який брав участь у придушенні цього заколоту", – розповідає керівник військово-історичного клубу "Повстанець" Владислав Куценко.

Як усе відбувалося – дивіться детальніше у включенні:

Попередній матеріал
Про спільність Бандери-Лобановського, зв'язок тези "какаяразница" і танків РФ: Ростислав Павленко в "Є СЕНС"
Наступний матеріал
Таємний "сочєльнік": американська розвідка запідозрила Зеленського в подвійній грі – "СтопРеванш"
Loading...