Київ під час карантину
Київ під час карантину 5 канал / Час. Підсумки тижня

Продовжити, але пом'якшити: чому музейники проти карантинних нововведень та що радять експерти

Читайте по-русски
В уряді планують відкрити парки, дозволити відвідини музеїв і бібліотек

Карантинні заходи розглядатиме Кабінет Міністрів. Засідання заплановане на 13:00, і "5 канал" транслюватиме його наживо. Обмеження можуть продовжити до 12 травня, але з певними пом'якшеннями. Уряд може дозволити гуляти в парках та відвідувати музеї і бібліотеки. З'явилася реакція музейників. Про їхню думку, а також про плани уряду розповість кореспондент "5-го" Мирослав Солонар.

Карантин – нестерпний для Тамари Миколаївни, яку зустрічаємо поблизу театру. Жінка з нетерпінням чекає, коли не буде обмежень. Тільки каже: аби було з головою.

"У нас якось карантин в одну сторону, однобокий. СТО ми не відкриваємо, зате відкриваємо продажу машин. Можна салони, машини купляти. Це нормально?" – обурюється киянка.

Та все ж загальнодержавний карантин в Україні планують продовжити до середини травня, бо не пройшов ще піковий період захворюваності на коронавірус. Однак в уряді готують послаблення.

Погрожувати боксерським кулаком поступово буде нікому. Міністерство охорони здоров'я та Кабмін готують пом'якшення обмежувальних заходів. І вже найближчим часом "досить шастати" перетвориться на "досить карантинити".

"Уже надоїло сидіти вдома. Уже хочеться вийти кудись у парк, вийти погуляти, поїхати кудись у центр погуляти", – каже Оксана.

Планують відкрити парки, дозволити відвідини музеїв і бібліотек.

"Будуть дуже чітко обмежені, обмежені щодо кількості осіб, щодо систем індивідуального захисту", – повідомляє голова МОЗу Максим Степанов.

Музеї до цього часу проводили для відвідувачів віртуальні екскурсії, тому можливе відкриття оцінюють по-різному. Одні кажуть – так.

"Музеї повинні працювати, гроші заробляти і своїм співробітникам платити зарплату. Я знаю дуже великі проблеми у батьків, вони не знають, куди подіти своїх дітей", – зауважує співробітниця національного науково-природничого музею НАН України Олена Міллерова.

Інші ж категорично проти, бо серед музейників чимало доглядачів похилого віку, які перебувають нині на самоізоляції і мають найбільший ризик підчепити недугу. А ще їм треба якось їздити на роботу, коли громадський транспорт не працює.

"Це для них певна небезпека для здоров'я. Якщо ми відкриємо музеї, то в умовах обмеженого доступу ми ніколи не заробимо навіть тих грошей, які необхідно буде витратити на те, щоб їх привезти, на таксі", – пояснює директор Одеського художнього музею Олександр Ройтбурд.

Не все так однозначно із бібліотеками, які можуть теж запрацювати.

"Музеї, ми там не торкаємось нічого. А книжки вони переходять через руки, я не знаю, чи можна буде там утримати санітарію", – міркує киянка Наталія.

Поки для українців все зрозуміло з парками. Адже тут, кажуть, найменші ризики захворіти. За прогулянками на природі всі давно скучили.

"Не все зразу, але я вважаю, що потрібно виходити з цього", – каже Катерина.

Послаблювати карантин взялися вже в деяких країнах Європи. Приміром, у Чехії запрацювали супермаркети, людям дозволили виїжджати за кордон. А наприкінці місяця можна буде ходити ще й до ресторанів та влаштовувати весілля. Пом'якшувати карантин треба не з музеїв та бібліотек, переконаний український економіст Ярослав Жаліло.

"Перш за все вирішувати питання із ринками продовольчої продукції, стосовно музеїв, так вони у нас цікаві і популярні. Але для того, щоб вони були відвідувані, потрібно, щоб рухався транспорт і рухалися організовані туристичні групи", – наголошує член ради з економічного розвитку при Кабміні Ярослав Жаліло.

Коли і як почнуть послаблювати карантин і наскільки його продовжать, урядовці мають вирішити на засіданні сьогодні, у середу.

Мирослав Солонар, Олексій Тищенко та Валентин Стрельцов, "5 канал"

Таким ви Київ ще не бачили: журналістка показала, як центр столиці чемно дотримується карантину

Київ на карантині
/
Київ на карантині
/
Київ на карантині
/
Київ на карантині
/
Київ на карантині
/
Київ на карантині
/
Київ на карантині
/

Попередній матеріал
Коронавірус в Україні: міністр охорони здоров'я звітує про поточну ситуацію – відео брифінгу
Наступний матеріал
"Всеукраїнська школа онлайн" на 22 квітня – уроки для 7 класу
Loading...

Правила COVID-19: Єлизавета II святкує 94-річчя за зачиненими дверима, в Німеччині скасовують Oktoberfest

На Хмельниччині через спалах коронавірусу обмежили доступ до монастиря

COVID-19 в Європі: як Польща збирається виходити з карантину

Лавра на карантині і блокпости на в'їзді у Почаїв: що зараз відбувається в місті

У Луганській та Донецькій областях вводять обмеження на в'їзд і виїзд – подробиці

Не кур'єрами єдиними: найпопулярніші професії на ринку праці в Україні