Денис Шмигаль
Денис Шмигаль 5 канал

Шмигаль: Після карантину ми будемо жити "в нових умовах", можливо, найближчі 2 роки

  Читайте по-русски
  Загалом світ цьогоріч коронавірус не здолає, а тому доведеться жити в умовах нового світу і нових соціальних обмежень

  Кабінет Міністрів продовжить карантин в Україні до 11 травня, але і в наступні два роки може бути встановлено обмеження через пандемію коронавірусної хвороби COVID-19. Про це повідомляє прем'єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв'ю "РБК-Україна". 

  "За розрахунками Національної академії наук України, які було отримано нещодавно, очікуються ще два піки захворюваності: один орієнтовно – це кінець квітня і орієнтовно – між 3 і 8 травня... Тому на засіданні Кабміну, ґрунтуючись на цих розрахунках, ми продовжимо карантин як мінімум до 11 травня. Водночас ми плануємо вже пом'якшити деякі заходи. Наприклад, плануємо пом'якшити умови обов'язкової обсервації. Можливо, будуть ще дві-три сфери, у яких ми розглянемо пом'якшення карантинних заходів", – сказав Шмигаль.

  Прем'єр сказав, що система охорони здоров'я нині завантажена хворими на коронавірус менше ніж на 10%. Це ми йдемо за так званим позитивним сценарієм. Але це не означає, що в Україні  цього року не буде піків і сплесків.
  "Загалом світ у цьому році коронавірус не здолає, і нам у будь-якому випадку доведеться жити в умовах уже нового світу і нових соціальних обмежень. Наприклад, ризик-орієнтованих умов, коли будемо вводити карантинні обмеження в окремих містах, селах або областях", – повідомив Шмигаль.

  За словами прем'єра, поки 11 травня розглядається як "бажана межа, після якої ми очікуємо отримувати позитивні дані і жити в більш м'якому режимі, але не факт, що так і буде".

  У Кабміні хочуть, щоб із 12 травня "відбулися певні пом'якшення", щоб почати думати про розвиток економіки і шукати "баланс між жорстким карантином і роботою економічних секторів".

  Однак Шмигаль згоден із ВООЗ, що наступні 2 роки світ буде жити в умовах боротьби з коронавірусом, тому "не повинно бути ілюзій, що в травні закінчився карантин – і ми всі вийшли і все забули".

  Прем'єр сказав: "Усі країни, які успішно подолали перший пік захворюваності, сьогодні стоять на порозі наступних піків, у тому числі в Китаї є повторні хвилі. І в інших країнах, які нібито першу хвилю пройшли і вже її подолали, сьогодні вже спостерігають за початком другої хвилі захворюваності. Тому ілюзії, що Україні вдалося утримати першу хвилю і що все в порядку, немає. Потрібно вчитися жити в нових умовах [...]".

  Шмигаль сказав, що в Україні сьогодні вводяться певні визначення карантинних заходів і необхідності їх впровадження в рівнях – жовтий, оранжевий, червоний.

  "Жовтий – коли ситуація помірна і ми можемо відпускати основні галузі, і працювати в дуже м'яких умовах карантину. Помаранчевий – це якщо кількість хворих починає рости, і, припустимо, в окремому регіоні вже є один або два летальних випадки. Тоді ми цей регіон локалізуємо і закриваємо. Червоний – це lockdown, коли регіон або країна фактично закриваються повністю, як зараз", – розповідає прем'єр.

  І додає, що "світ змінився. І сумнівів ні в кого немає, що ми будемо жити в нових умовах. Ми всі повинні дотримуватися "маскового режиму", дотримуватися певних правил дезінфекції, ми всі повинні дотримуватися соціальної дистанції, певних правил поведінки у транспорті, у громадських місцях, у магазинах тощо".

  Як повідомляв 5.UA, станом на 9:00 22 квітня в Україні 6592 лабораторно підтверджених випадки COVID-19, з них 174 летальні, 467 пацієнтів одужали. За добу зафіксовано 467 нових випадків.

  Нагадаємо, від 6 квітня карантин став ще жорсткішим. Зокрема, на вулиці обов'язковий "масковий режим". За порушення умов карантину в Україні передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Разом з тим 8 квітня Кабмін знову змінив правила карантину – дозволив працювати певним категоріям громадян і певним категоріям закладів.

  Попередній матеріал
  В Україні за добу зафіксували 467 нових випадків коронавірусу, стільки ж одужало за весь час епідемії
  Наступний матеріал
  Мінімалку по безробіттю збільшили на період карантину – кого це стосується
  Loading...

  Шмигаль про карантин в Україні: "Скоріш за все продовжимо, але пом'якшимо"

  Шмигаль повідомив, коли Україна почне виходити з карантину – подробиці

  Кабмін знову змінив правила карантину – кому дозволили працювати (оновлено)

  Прем'єр розповів про нові обмеження: масковий режим і ніяких шашликів

  "Економіку треба запускати": прем'єр Шмигаль заявив про можливе послаблення карантину

  5 канал - трансляція наживо