За порушення умов карантину в Україні передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.
Для людей, які зокрема, самовільно залишити місце карантину або обсервації передбачено штраф від 17 до 34 тисяч гривень. Для посадовців штрафи більші: від 34 до 170 тисяч гривень.
Якщо ж людина не дотримувалася правил навмисно, і це призвело до поширення хвороби, порушнику доведеться сплатити від 17 до 51 тисяч гривень. Передбачено також обмеження волі та арешт.
Натомість, у світі покарання суворіші. 1 мільйон доларів або 3 роки в'язниці за відмову від самоізоляції і поширення коронавірусу. Таке покарання очікує на порушників карантину в Канаді. Це найбільший штраф у світі, пов'язаний з пандемією.
У США хворих на коронавірусну інфекцію найбільше. Порушників там очікує штраф від двохсот п'ятдесяти доларів до 10 тисяч. Натомість, на Алясці сума покарання становить 25 тисяч доларів. За серйозні порушення, як-от недотримання обсервації, можна загриміти до в'язниці на 9 місяців. США закрили кордони з Канадою і Мексикою, заборонений в'їзд із території Європи, Китаю, Південної Кореї та Ірану.
В талії порушникам загрожує штраф від чотирьохсот до 3000 євро або щонайменше 3 місяці арешту. Зачинені усі нестратегічні підприємства. За недотримання правил карантину діяльність компаній та фірм можуть призупинити на термін від 5 до 30 днів. Країна паралізована - працюють лише продуктові магазини й аптеки, заборонені весілля та похорони, призупиненні внутрішні пасажирські перевезення, кордони закриті. Під забороною прогулянки на вулиці.
Іспанія штрафує порушників на суму від 100 євро до 60 тисяч євро. За особливо тяжкі порушення загрожує від 3 місяців до 4 років в'язниці. Правила карантину в Іспанії дещо м'якші, ніж в Італії - окрім роботи, магазинів та аптек ще можна виходити в банк.
Як повідомляв 5.UA, за даними ЦГЗ, станом на 10:00 5 квітня в Україні 1251 лабораторно підтверджений випадок COVID-19, з них 32 летальних, 25 пацієнтів одужало. За добу було зафіксовано 156 нових випадків.