Ведмідь
Ведмідь 5 канал

Працівники екопарку на Харківщині виховують звірят, які залишилися без мами – сюжет

Читайте по-русски
Молоді ведмежатка харчуються 4 рази на день

Харківська ведмедиха відмовилася від двох дитинчат, яких народила взимку. Опіку над малюками взяли "зоокіпери". Тепер клишоногі трохи підросли і активно пізнають світ. Із новими мешканцями екопарку знайомилася кореспондентка "5 каналу" Оксана Нечепоренко.

Цим клишоногим сестричкам за тиждень виповниться чотири місяці. Половину свого життя ведмежатка прожили без мами.

"Мама хотіла гуляти на вулиці, вона вже прокинулася зі сплячки своєї, вона хотіла виходити на вулицю і вирішила, що діти їй більше не потрібні", – каже Анна Кравченко, ветеринарний лікар.

За дітьми п'ятирічна ведмедиха Ліза нині спостерігає із дорослого вольєра. Вагітність у ведмедів триває майже рік. Увесь цей час зоокіпери оберігали майбутню маму і навіть надали їй для зимівлі окремий барліг.

"Ми побачили маму і щось там ще кричало. Вона взагалі від них не відходила, тобто вона могла, скажімо так, підпустити трошки, але все одно не близько", – каже Микола Бережний, зоокіпер.

Нині ведмежатка живуть за чітким розкладом. Підйом о шостій ранку, відбій – опівночі.

Прогулянки дозволені лише закритою частиною екопарку, адже малі розбишаки дедалі частіше проявляють суворий ведмежий характер.

Харчуються малята 4 рази на день. Від народження збільшили вагу у 30 разів. До молочної дієти нині додають овочі та рибу, але молоко залишається найулюбленішим. Проте апетит залежить від настрою.

А ось цих двох від молока не відтягти. Пляшечки порожніють за хвилинку. Це лише половина обіду. Цим двом новим мешканцям екопарку ледь виповнилося п'ять днів. Лосенята – самець та самиця – втратили маму і в пошуках допомоги вийшли з лісу до людей. До екопарку їх привезли з Чернігівщини.

"Вони були знервовані, дистанцію вони велику проїхали, не було мамки, вони не знали, хто мамка їхня. Машинки їх привезли, були злякані. Ми їх одразу обдивилися, щоб не було опіків, бо була така версія, що вони приїхали з Чорнобильської зони. Боялися, щоб травм не було ніяких. Накололи їх вітамінами. І погодували козячим молоком", – каже Володимир Сергієнко, ветеринарний лікар.

Досвід з вигодовування лосенят у ветеринарів екопарку є. Торік тут уже опікувалися такою твариною. Нині доросла самиця почувається вільно у природному вольєрі. Новоприбульців поки що також триматимуть у закритій від відвідувачів частині парку.

"З кожним місяцем ми будемо максимально раціон їх адаптувати до природного. І будуть певні етапи, з яких тварини будуть максимально готуватися до реінтродукції – повернення у звичайне середовище існування", – розповідає Віталій Ільченко, директор екопарку.

Обживатися до лісу лосів відправлять наступної весни. За цей час вони мають стати самостійними. А поки що за тваринами наглядатимуть співробітники екопарку.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, Харківська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Біля Мелітополя вирував потужний смерч – моторошні кадри
Наступний матеріал
Фріз закликала приєднатися до челенджу підтримки законопроєкту про страхування медиків
Loading...

Світовий флешмоб "жахливих експонатів": показали давній спис, яким мешканець Вінниччини колов свиней

Коронавірус може змусити малі зоопарки закритися – тварин доведеться роздати або усипити

На Запоріжжі під час гасіння лісової пожежі вогнеборці врятували зайченя – фото

Екзотична "Зміїна ферма" стала заручницею карантину: на межі голоду залишились унікальні тварини

Скористалися карантином: в Аргентинському місті морські леви "захопили" порт і ганяють людей

Собаки, "виховані" війною, і бойовий страус Федя: тварини й люди, які на фронті врятували одне одного