Давньоруський спис

Світовий флешмоб "жахливих експонатів": показали давній спис, яким мешканець Вінниччини колов свиней

vlasno.info

Поряд із Грушківцями, що на Вінниччині, збереглися залишки укріплень часів Київської Русі Х-ХІ ст.

Унікальний наконечник бойового списа Х-ХІІ ст., який віддали до Вінницького краєзнавчого музею мешканці одного із сіл, показали в рамках міжнародного флешмобу CreepiestObject. Це саме той експонат, якому один з мешканців села Грушківці, що на Вінниччині, 2019 р. знайшов цілком практичне застосування – забивати свиней.

"Що може об’єднувати зображення давньоруських воїнів та свинини? Відповідь: один із експонатів нашого музею. Дійсно дивний і дещо моторошний. Предмет у 2019 р. передав до музею мешканець с. Грушківці Калинівського району. Це – вістря списа, яке було випадково знайдене жителями села. Такий тип озброєння характерний для кінця Х-ХІІ ст. Але на початку ХХІ ст. йому знову довелося випити крові. Предмет зберігся в настільки чудовому стані, що до нього доварили стрижень з різьбою, зробили руків’я і почали використовувати як швайку для забою свиней", – йдеться на Facebook-сторінці музею.

Спис
Спис
Фото: Вінницький обласний краєзнавчий музей

"Цей моторошний та дивний експонат презентуємо в рамках всесвітнього флешмобу, ініційованого британським Йоркширським музеєм CreepiestObject", – кажуть в музеї.

Як розповідають в установі, поряд із Грушківцями збереглися залишки укріплень часів Київської Русі. Давнє городище виявив усередині ХХ ст. доцент Вінницького педінституту, кандидат історичних наук Павло Хавлюк. За даними досліджень, поселення слов'яни спорудили у Х-ХІ ст. і використовували аж до епохи Пізнього Середньовіччя.

Довідка. Всесвітній флешмоб CreepiestObject під час карантину ініційований британським Йоркширським музеєм. У його рамках музеї світу можуть поділитися світлинами своїх найбільш моторошних експонатів.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ