Перше, друге, салати і десерти – усе для захисників безплатно. Колись підприємиця Наталя Біловол відкрила волонтерське кафе на Дніпропетровщині. Дорогою на фронт там зупиняються військові. Кажуть, домашньої кухні дуже бракує в окопах. Заклад бачив журналіст "5 каналу" Назар Войтенков.
Одне з багатьох відео у мережі, де військові готують собі страви. У перервах між чергуваннями на бойових – хочуть виспатися та смачно попоїсти.
Придорожня їдальня. Дорогою на Донеччину тут зупиняються військові. Його власниця, пані Наталя, раніше була підприємицею, а за кілька днів від початку повномасштабної війни відкрила волонтерське кафе – безплатно годує оборонців.
"З двадцять шостого нуль другого двадцять другого, коли почалася війна, ми почали свою таку маленьку волонтерську кухню. Почали з одного стола, потім з другого, потім з трьох. Зараз у нас, як хлопці кажуть, ціле весілля", – розповідає волонтерка Наталя Біловол.
І не дарма – у закладі готують борщ, супи, тушковану картоплю, плов, каші, солодкі пироги, рогалики і багато іншого. Компанія військових, яка якраз зупинилася на обід, залишила високу оцінку.
"Коли тут знаходишся – все міняється. Одразу. Їжа найкраща. Ти зразу відчуваєш – завжди смачний борщ, багато м'яса і пані Наталя – це найкраще, що є в цьому краї", – розповідає військовослужбовець "Лебединець".
Хлопці тримають оборону на Авдіївському напрямку. Там росіяни не втрачають спроб прориватися – та безуспішно. Збройні сили руйнують ворожі плани.
Устим, хоч і вміє готувати, жартує, що до жіночого хисту йому далеко.
"Ну не вистачає оцього мамківського, жіночого. Домашнього! От саме те, що, скільки сам не варив борщ, але таке, як зварить жінка, – я не зможу!" – наголошує військовослужбовець ЗСУ "Устим".
Окрім кухні, готують для військових пакунки з харчовими наборами, речами, збирають ліки. На знак вдячності, клієнти закладу залишають підписи, прапори і десятки шевронів.
"Це для мене занадто. Ну як. Дорогі подарунки. Тому що на кожному прапорі – це їхнє життя. Всі ці надписи, які залишили, – це пам'ятка. І навіть я знаю, є такі надписи, де я знаю, що хлопців вже немає в живих. Трофеї ці наші – це все подарунки хлопців. Подяка нам за те, що ми тут працюємо, стоїмо – це наша нагорода, можна сказати. Кожен шеврон, кожен оцей такий музейний експонат – це наша нагорода за нашу працю. Це нагорода наших дівчат", – каже волонтерка Наталя Біловол.
Ідея допомоги фронту – об'єднала людей. Зокрема громаду села, де діє волонтерський штаб. Допомога сюди надходить навіть з-за кордону.
"Волонтери дуже сильно нам допомагають з різних куточків. І не тільки нам. Помагають нам – помагають захисникам!" – наголошує волонтерка Наталя Біловол.
Назар Войтенков, "5 канал"
Читайте також: Починали з кави і бутербродів: Порошенко відвідав волонтерське кафе на східному напрямку
Дивіться також відео за темою: Скандальні закупівлі Міноборони – умисний підрив довіри чи все ж розкрадання грошей?
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.