На Дніпропетровщині десантно-штурмові війська проходять вишколи професійної військової служби. Якими навичками мають володіти десантники та скільки тренуються, дивіться у сюжеті журналістки "5 каналу" Наталії Москаленко у випуску новин.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Швидко і злагоджено. Так українські десантники проходять вишкіл. Такі тренування відточують навички та допомагають ефективніше діяти під час виконання бойового завдання, каже один із десантників Олександр. Чоловік родом з Одещини. До 25-ої десантно-штурмової бригади потрапив п'ять місяців тому. До повномасштабного вторгнення служив на контракті у Нацгвардії, тож бойові навчання проходить не вперше.
"Я думаю це потрібно всім. Для професійного військового потрібно завжди самовдосконалюватися. І навіть зараз під час повномасштабної війни такі операції складно проводити, але це необхідно як досвід. Цю навичку треба мати у своєму багажі, так сказати", – зауважив військовослужбовець Олександр.
Перед десантниками стоїть завдання відпрацювати два чи не найскладніші елементи. Це безпарашутне десантування по канату та здійснення евакуації в такий самий спосіб. Ці навички допоможуть вижити під час бою. Найважчим для військових є безпарашутне десантування. При виконанні надія лише на власні руки та ноги, бо немає жодного страхування. А відточення другої вправи дозволить допомогти побратимам.
"Це можна здійснювати спуски евакуації. Забрати поранених із того місця, де не може сісти гелікоптер. Поляну якусь, коли скидається якась точка, то скидається канат і можна забрати поранених якщо вони у свідомості. Ще можна на дах будинку висадити, на якусь гору висадить, на острівець якийсь невеликий, тобто є сенс цього заняття", – пояснив інструктор Микола.
Читайте також: Потрібна ваша підтримка: залишилося зібрати на ще один Mаvic для українських десантників.
Такі тренування допомагають також пройти злагодження та посилити психологічну підготовку захисників. Адже для таких вправ потрібна неабияка сила, увага та єдність бійців, бо знання застосовуватимуться у різних ситуаціях. І рухи мають бути відточені до автоматизму. Від цього залежить життя бійця та його побратима. Сьогодні десантники спускалися на 15 та 20 метрів.
"Якщо це небезпека якась, то може бути ситуація, що спустилися і одразу побігли в якусь точку щось схопити. Навіть якщо якась артилерія працює, то потрібно якесь укриття шукати, тобто, у залежності від того, яка ситуація, і людей треба вчити, щоб вони могли працювати", – додав інструктор.
У бригаді кажуть, нинішня війна диктує серйозні виклики. Іноді доводиться виконувати надважкі завдання. Тому навчанню надають особливу увагу. Командування бригади зазначає, безпарашутне десантування та евакуацію не завжди можна провести в умовах обстрілів. Утім бійці мають володіти практичними знаннями.
"Хороший приклад був – невдале десантування. Наш противник, кацапи, під час десантування в Києві, коли вони теж хотіли зайти в Київ десантуванням безпарашутним способом і за допомогою систем арбалет, то вся країна бачила, що з цього вийшло, коли ми їх виловлювали у Дніпрі", – розповів т. в. о. заступника командира 25-ї Січеславської бригади Ілля Петрина.
Наразі десантники виконують бойові завдання на всій лінії фронту. Кажуть, мають постійно дбати і про вишкіл, щоб набувати нових навичок, і не втрачати вже засвоєні. Обіцяють, що зі свого боку зроблять усе для наближення Перемоги.
Наталія Москаленко, Олександр Пронський, Дніпропетровська область, "5 канал".
Дивіться також:
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.