Сили оборони
Сили оборони 117 окрема механізована бригада ЗСУ / Facebook

Охочих отримати військову освіту побільшало – як готують майбутніх офіцерів у Одеській академії

Читайте по-русски
Стати майбутніми курсантками прагнуть також чимало дівчат

Кількість абітурієнтів щороку зростає. У Одесі добігає кінця вступна кампанія у військову академію. Там зазначають: з початком повномасштабної війни охочих отримати військову освіту побільшало. У навчальному закладі наголошують: щоб забезпечити високу якість підготовки, активно впроваджують бойовий досвід українських військових, а також програми НАТО. Як готують майбутніх офіцерів, розповіла наша Аліна Оганезова.

Богдан щойно закінчив школу, нині вступає до Військової академії в Одесі та мріє стати офіцером. Хлопець народився і виріс у Нікополі. Ділиться: його головна мотивація – захищати рідних та свою Батьківщину.

"Це я роблю, по-перше, заради себе, заради батьків та України, українців. Хочу захищати себе, кохану, сім'ю та українців. Люди, які сюди вступають, розуміють, чого вони вартують, вони себе вже оцінять, щоб вступити в цю академію", – зауважив вступник Богдан Матяш. 

Батько та дядько Богдана – військовослужбовці. Юнак із гордістю розповідає про батька та каже: понад усе прагне бути схожим на нього.

"Батько вже 12 років служить. Ну і я буду служити. Якщо ти любиш свою країну, якщо ти в ній проживаєш, ти повинен віддати їй борг, захищати її, знову ж таки повторюся, батьків та себе. Мій батько дуже добрий чоловік, він був там, він робив те, що моїй родині навіть і не снилося. Я дуже ним пишаюся та хочу бути схожим на нього", – додав Матяш.

У самій академії розповідають: із початком повномасштабного вторгнення щороку кількість абітурієнтів зростає. У закладі готують фахівців із різних військових спеціальностей: ракетно-артилерійського озброєння, розвідки, десантно-штурмових військ, морської піхоти та тилового забезпечення.

"Щороку  відчувається дуже активне зростання. На сьогодні я сам вражений тим бажанням, тією готовністю нашої молоді, щоб піти до військового навчального закладу і в майбутньому стати офіцером, офіцером-лідером. Це ви бачите в їхніх очах", – сказав полковник і заступник начальника військової академії міста Одеси Денис Лісовенко. 

Війна внесла корективи у викладання навчальних дисциплін, – зазначає полковник. Крім ґрунтовної теоретичної бази, майбутні офіцери переймають бойовий досвід чинних військовослужбовців. Також до навчання включені програми НАТО.

"Ми щомісяця вносимо зміни, враховуючи ту інформацію, яку ми отримуємо з бойових позицій. Все це доповнює нашу програму, вносяться зміни. І зараз дійсно так. Ми більше уваги приділяємо практичній готовності наших офіцерів, наших курсантів і наших майбутніх абітурієнтів. На сьогодні у всі навчальні програми включені програми НАТО. Можу сказати, що дуже багато наших курсантів беруть участь і за кордоном, в різноманітних завданнях", – пояснив Лісовенко.

У закладі розповідають, що змінюють підходи освітнього процесу і доповнюють програму бойовим досвідом, який здобувають українські захисники. Запевняють: головне у фізичній підготовці курсантів – надати ті навички, які допомагають вижити у бойових умовах.

"У нас усі викладачі мають бойовий досвід, відповідно, в нас проходить робота, щоб максимально підготувати майбутніх офіцерів до тих, скажімо так, навантажень. Тобто те, що воїну знадобиться на полі бою. Найголовніше для нас, щоб людина мала розвиток тих якостей, які їй дозволять вижити в бою та виконати ту задачу, що перед нею стоїть", – наголосив начальник кафедри фізичного виховання, спеціальної фізичної підготовки і спорту Віталій Гадзинський. 

Вступати до військової академії приїхав і Артур. Каже, попри брак часу на підготовку, впевнений у своїх силах. Хлопець служить у лавах ЗСУ вже третій рік. Нині вирішив: хоче здобути вищу військову освіту та звання. На додачу юнак ділиться: він – творча особистість, захоплюється музикою та пише пісні.

"Я зараз проходжу військову службу за контрактом і приїхав сюди вступати на офіцера, на факультет автомобільної служби. Це перспективи в майбутньому. Люди завжди потрібні. Тому це і є мотивацією захищати свою країну. А де жити? Вічно бігати?" – зазначив вступник Артур Алтикатян. 

Стати майбутніми курсантками прагнуть також і чимало дівчат. Ольга – одна з тих, хто показав високі результати. Дівчина каже: готувалася ретельно, щодня мала по два тренування. На запитання, що ж так сильно її мотивує, відповідає – мама.

"Я готувалася ці всі місяці до вступу в цей навчальний заклад. Дуже хочу вступити сюди. Мотивує мене в першу чергу мама моя. Вона мене постійно підтримує в цьому. Буду навчатися, буду намагатися навчатися гарно, щоб в майбутньому в мене було гарне звання. І я досягла своєї цілі", – наголосила абітурієнтка Ольга Берко. 

Щоб вступити до Військової академії, вступники мали скласти національний мультимедійний тест, а також комплекс вправ на базову фізичну підготовку. Сучасна рішуча молодь демонструє: справжній героїзм починається з любові до Батьківщини.

Аліна Оганезова, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал"

Читайте також: "Увесь особовий склад вмотивований": чого бійці Нацгвардії України навчалися у французів. Командир підрозділу наголосив: усі готові до виконання поставлених бойових завдань.

Дивіться також:

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

 

Попередній матеріал
Знищили десятки одиниць техніки: 79-та ОДШБр вдруге відбила масований наступ росіян – відео
Наступний матеріал
Євросоюз готує стратегію "батога та пряника" на випадок повернення Трампа до влади у США
Loading...
"Увесь особовий склад вмотивований": чого бійці Нацгвардії України навчалися у французів – сюжет

"Увесь особовий склад вмотивований": чого бійці Нацгвардії України навчалися у французів – сюжет

Війну виграють професіонали: як захисники тренуються відбивати штурм противника – відео

Війну виграють професіонали: як захисники тренуються відбивати штурм противника – відео

Бійці "Буревію" тренуються з використанням тактичних симуляторів на основі лазерних технологій – як усе відбувається

Бійці "Буревію" тренуються з використанням тактичних симуляторів на основі лазерних технологій – як усе відбувається

Головне – якість, а не кількість: в "Азові" показали, як тренують новобранців – фото

Головне – якість, а не кількість: в "Азові" показали, як тренують новобранців – фото

The Telegraph: літній наступ росіян провалюється – що врятувало українців від краху

The Telegraph: літній наступ росіян провалюється – що врятувало українців від краху

Спазми не дозволяють відновлюватися: як ботокс допомагає у лікуванні військових

Спазми не дозволяють відновлюватися: як ботокс допомагає у лікуванні військових