Щоб виграти цю війну, треба воювати професійно. Це роблять українські воїни щодня. Журналісти "5 каналу" побачили, як захисники тренувалися відбивати штурм противника. Для цього задіяли бойові машини та дрони. Як усе відбувалося, дивіться в сюжеті журналіста Віталія Залевського.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
За легендою навчань, ворог пробирається через кордон. У бій вступають наші прикордонники. Тут умови максимально наближені до реальних бойових дій. Поки військові тримають позиції, у небі працюють наші розвідувальні "пташки". Безпілотники допомагають швидше виявити ворога та знищити його. Розвідка передає координати вогневим групам.
Воїни розгортають протитанкову гармату і ведуть вогонь уже з неї. На передовій ця зброя не тільки знищує броньовані машини російських окупантів, а й косить піхоту. Наші захисники просуваються далі і вибивають окупантів з окопів. Вже звідти відкривають вогонь з автоматів і гранатометів.
Захисники роблять тимчасове прикриття і засліплюють ворога димовими гранатами. Противник відходить, наші воїни евакуйовують поранених. Місія виконана.
За такими тренуваннями пильно стежать досвідчені генерали, командири бригад, батальйонів, рот і взводів. Воїн "Петрович" щойно повернувся з нуля. На Куп'янсько-Лиманському напрямку він пробув 200 днів. Приїхав побачити родину і з новими силами повернеться захищати українські землі. Тут, на навчаннях, ділиться досвідом із хлопцями, які їхатимуть на передову.
"Наступи були зі сторони Борової. А також на Куп'янськ-Вузловий, щоби закрити кільце. Там постійно йдуть обстріли. Ну, нічого, хлопці відпрацювали. Передаємо знання, навички, як ми працювали, від чого працювали", – розповів "Петрович".
Гармату "Рапіру", якою працювали тут хлопці, воїни називають "квіточкою". Зброя дуже небезпечна, б'є влучно.
Читайте також: Замість відпочинку – тренування та навчання новобранців: як проводять час бійці 3-ї ОШБр у тилу.
"Вона себе гарно зарекомендувала як гаубична артилерія. Тобто, із закритих позицій, на відстані 6-8 кілометрів, могли вражати укріплення противника, а також живу силу", – пояснив навідник гармати на позивний "Сімпсон".
Станіслав служить лише чотири місяці. Хоче бути штурмовиком. На навчаннях був навідником кулемета Браунінг.
"Я стріляю, і воно прилітає через півтора кілометри в землі і в землі робиться дірка. Поруч він прилітає, акумулятивною силою воно навіть контузію робить. Навіть не попадаючи в ціль, а поруч прилетівши. Тому це дуже серйозний апарат", – запевнив доброволець Станіслав.
Воїн "Веган" побачив війну у 18 років. Він уже встиг побувати в запеклих боях із росіянами.
"Я штурмовик по всіх напрямках. Гранатомет, кулемет, все можу взяти до рук. Було б цікаво у вільний час дронами спробувати", – зізнався "Веган".
Найважливіше в цих навчаннях – працювати в команді. Тут військові відпрацьовують різні елементи наступального та оборонного бою.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
"Дуже багато нюансів у нашій сучасній війні, коли є дрони, є наземні дрони. Зараз війна переходить у більш темну пору доби. Треба тренуватися більше працювати вночі, бо тоді буде більше шансів виконувати бойові задачі", – сказав командир відділення на позивний "Сова".
На цих навчаннях воїни показали свою готовність та вмотивованість.
"На кожне тренування чи навчання командири обирають декілька навчальних питань, які відпрацьовуються послідовно, а в подальшому комплексно", – зазначив командувач об'єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв.
Воїни щодня тренуються та навчаються, щоб воювати професійно. Це точно лякає окупантів, які бачать, наскільки майстерно працюють наші захисники та захисниці.
Віталій Залевський, Олексій Іванченков, "5 канал"
Дивіться також:
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Дивіться також фотогалерею за темою:
Знову в строю: "Азов" провів тактичні навчання за участю командира "Редіса" – ФОТО







