ООС
ООС 5 канал

День пам’яті захисників України – на передовій: як бійці ООС згадують своїх загиблих побратимів

Читайте по-русски
У День пам’яті загиблих воїнів бійці пригадують побратимів

Олексій протирає пам’ятну дошку свого батька від пилу. ЇЇ встановили місцеві на будинку, де й загинув старший сержант Дмитро Годзенко. 31 березня 2016 рано вранці російсько-окупаційні війська відкрили вогонь з мінометів по селищу Жованка, де й тримав оборону на той час Дмитро.

"Ось тут в цьому погребі було сховище, куди вони вибігали з цього будинку. І він останній, як заступник командира взводу, він вигнав весь особовий склад, туди перебігав. І от сюди, в оцьому місці, прилетіла 120, пробила стріху і хвостовиком 120 між лопаток його вбило", – каже морський піхотинець Олексій Годзенко. 

Дмитро на фронт пішов добровольцем у 2015. Вдома родині сказав, що його мобілізували. За кілька місяців боїв на фронті зазнав важких осколкових поранень. Лікувався недовго, хотів якомога швидше повернутися до хлопців.

"Провоювали трошки більше року, вийшло. Чекали ротацію. Загинув він за день, по суті, перед тим, як вивели підрозділ з передка", – розповідає Олексій Годзенко. 

Тепер на цій самій ділянці фронту тримає оборону підрозділ в якому служить син Дмитра Олексій. Каже, на рішення вступити до війська, вплинула не загибель батька, а те, за що він боровся.

ООС
ООС5 канал

"Він десь там був прохопився, під час одного інтерв’ю, що він пішов, бо не хоче, щоб його діти війну бачили. Ну, так вже вийшло, що я з ним тоді вже тут її бачив. Тому напевне тут. Можливо у мене будуть колись діти і я не хочу щоб у них оце гівно мокшанське було під боком", – каже Олексій Годзенко. 

У День пам’яті загиблих воїнів бійці пригадують побратимів. "Кіборг" на фронті з 2014, каже, зрозумів, що таке війна, коли потрапив в Донецький аеропорт.

"Кіборг" втратив на цій війні не одного товариша. Розповідає про 19-річного морського піхотинця Тараса Прончука.

ООС
ООС5 канал

"Багато хлопців, що немає з нами уже. Починаючи ще з 14 сильно багато, на пальцях не перерахуєш. Всіх шкода. Пам'ятаємо. Втрачаємо, но жить треба продовжувати", – розповідає морський піхотинець Костянтин. 

Пригадуючи побратимів бійці на передовій найбільше хочуть, аби українці пам’ятали ту ціну, яку доводиться платити у війні з російсько-окупаційними військами.

"Щоб усі люди в країні пам'ятали, що за них гинули хлопці. Що війна вже, війна продовжується і люди вмирають. Щоб не так, що забули, треба не забувать", – вважає морський піхотинець Костянтин. 

Євгенія Китаїва, Анна Кудрявцева, з Донецької області, "5 канал"

Попередній матеріал
"Саша, пий таблетки": жіночий марш солідарності в Мінську
Наступний матеріал
День авіації України: Як виглядає зсередини найбільший у світі літак Ан-225 "Мрія"
Loading...

Провокують і до чогось готуються: як окупанти дотримуються "тиші" біля Світлодарської дуги

Вшанування пам'яті загиблих бійців під Іловайськом на Михайлівській площі – включення

Благодійний концерт на підтримку реабілітаційного центру Next Step

Поки тиша на Донбасі: військові розчищають територію від мін біля Щастя – щось запланували

Військові провели навчання на Рівненщині: літаки сідали просто на трасу Київ-Чоп – вражаючі відео

Окупанти вогонь не відкривають, але важку техніку чути щодня: ситуація біля окупованої Горлівки