День донора в лікарні ім. Мечникова
День донора в лікарні ім. Мечникова 5 канал

Буквально повертають життя пораненим бійцям: в лікарні ім. Мечникова провели День донора – сюжет

Читайте по-русски
Нині у лікарні ім. Мечникова рятують життя двом тяжкопораненим бійцям, обидва у реанімації

День донора в лікарні ім. Мечникова у Дніпрі, де повертають життя пораненим та травмованим на сході українським захисникам. Від початку російської агресії таку акцію в медзакладі влаштовують кілька разів на рік. Цього разу донорами стали кілька сотень людей. Серед них була і кореспондент "5 каналу" Наталія Світлова.

Нині у лікарні ім. Мечникова рятують життя двом тяжкопораненим бійцям. Обидва в критичному стані в реанімації. Один втратив руку, підірвавшись на розтяжці. Іншому ворожа куля прошила мозок. На порятунок його життя вже пішло майже вісім літрів донорської крові.

Сергій Риженко, головний лікар Дніпропетровської лікарні ім. Мечникова, каже: "Вони молоді хлопці, їм трохи більше 20 років, вони провчили поранення в Донецькій області, складні поранення, які часто не сумісні з життям. Але наші лікарі борються до останнього, щоб вони мали шанс вижити. Намагаємося робити все можливе, в тому числі переливаємо кров".

У цих стінах роблять до сотні операцій щодня і використовують десятки літрів донорської крові. Аби допомогти відновити запаси банку крові, лікарня кілька разів на рік проводить День донора. Володимир Ніколаєв не пропустив жодного. Цей 74-річний чоловік єдиний в країні, хто має звання Героя України саме за донорство. Загалом за понад сорок років здав близько п'яти сотень літрів крові. Вперше це було для пологового будинку.

Чоловік каже: "74 роки всього лише. І за цей час я здав 736 раз. Ось зараз 736-й якраз".

Рятувати життя героїв прийшла і срібна призерка Олімпійських ігор, веслувальниця Діна Міфтахутдінова.

""Вважаємо своїм обов'язком. Зараз дуже багато поранених бійців втрачає кров на сході країни, потрапляють сюди в Мечникова, рятують сотні і тисячі життів. І ви бачите, яка кількість сьогодні небайдужих людей", – каже спортсменка.

До чергової донорської акції у лікарні ім. Мечникова долучилися кілька сотень небайдужих людей: студенти, лікарі, військовослужбовці, рятувальники, поліцейські.

Співробітники банку крові кажуть, відновлення потребує стратегічний запас, який має термін придатності і якого за надзвичайної ситуації має вистачити на сотні постраждалих на добу.

"Ця кров зараз піде на переробку, з неї будуть виготовляти компоненти крові для забезпечення десь 80-90 хворих", – роз'яснює Антоніна Сердюк, головний лікар Дніпропетровської обласної станції переливання крові.

За 5 останніх років у лікарні зібрали майже три тонни донорської крові, яка врятувала життя сотням бійців та допомогла у лікуванні трьох тисяч поранених.

Наталя Світлова, Олександр Пронський, Дніпро, "5 канал"

Попередній матеріал
Влада випробовує суспільство: блогер Полтава розповів, чому президент не пояснює своїх дій
Наступний матеріал
Рада в "турборежимі" призначила новий склад ЦВК – включення
Loading...