Центральна виборча комісія
Центральна виборча комісія 5 канал

Рада в "турборежимі" призначила новий склад ЦВК – включення

Читайте по-русски
Уже сьогодні новий склад ЦВК збереться на своє перше засідання. Ймовірно, обиратимуть голову відомства і заступників

17 кандидатів нового складу Центральної виборчої комісії затвердила Верховна Рада. Про таке повідомляє кореспондент "5 каналу" Леся Головата. 

За кожного в сесійній залі голосували окремо і всіх підтримали. Потому нові члени ЦВК склали присягу.

Отже, до нового складу Центральної виборчої комісії увійшли 12 осіб, яких пропонувала фракція "Слуга народу", двоє – від "Опозиційної платформи – за життя" та по одному від "Батьківщини", "Голосу" та "Європейської солідарності".

Один з претендентів, якого запропонувала "Європейська Солідарність", – Юрій Буглак, не зміг вчасно приїхати на засідання, оскільки перебуває в закордонному відрядженні. Тому в сесійній залі запропонували голосувати за нього заочно. Це обурило депутатів від фракції "Слуга народу". Їм нагадали, що під час голосування присутність претендента в сесійній залі не обов'язкова, згідно із законодавством.

Зрештою його кандидатуру таки підтримали. Попри позитивне голосування за новий склад ЦВК, не всі народні обранці під час обговорення були задоволені таким швидким ухваленням рішення. Пояснювали, подання від президента надійшло лише напередодні по обіді і не всі парламентарії встигли ознайомитися з переліком претендентів.

Руслан Стефанчук, перший заступник голови Верховної Ради, сказав: "Переважна більшість з них є професійними правниками. Призначення відповідних кандидатів на посади дозволить сформувати компетентний і, що головне, – незалежний склад ЦВК, яка матиме можливість на найвищому рівні забезпечувати процес в Україні". 

Андрій Гевко, новообраний член ЦВК, говорить: "У мене таке відчуття, що керівний склад буде збалансованим. Чесно хочу сказати, що насправді це дуже професійні люди. В принципі з багатьма колегами встигли вже до цього попрацювати, я думаю, що нам вдастеся налагодити добре роботу".

А представниця громадянської мережі "ОПОРА" Ольга Айвазовська сказала: "На відміну від попереднього, який обирався у 2018 році. Хочу нагадати, вони провели перше засідання за зачиненими дверима без участі ЗМІ. Я закликаю особисто не повторювати цієї помилки".

Уже сьогодні новий склад ЦВК збереться на своє перше засідання. Ймовірно, обиратимуть голову відомства і заступників. Орієнтовно засідання стартує за годину.

Як повідомляв 5.UA, Верховна Ради України сформувала новий склад ЦВК, внесений напередодні президентом України Володимиром Зеленським. Парламентарії окремо затверджували кожну кандидатуру. За кожного із кандидатів проголосували понад 300 депутатів за необхідних 226.

Попередній матеріал
Буквально повертають життя пораненим бійцям: в лікарні ім. Мечникова провели День донора – сюжет
Наступний матеріал
Впійманому на хабарі лікарю-трансплантологу оголосили запобіжний захід