Ольга Айвазовська
Ольга Айвазовська 5 канал

Багато "колишніх", це має доволі конкурентний вигляд – Айвазовська про новий склад ЦВК

Читайте по-русски
Серед кандидатів від "Слуги народу" є кілька членів ЦВК, які ще рік тому вносилися від "БПП", "Народного фронту", або колись навіть від "Удару"

Новий імовірний склад ЦВК виглядає цілком конкурентним, ба не надто вже "новим". Так координатор виборчих програм ГМ "Опора" Ольга Айвазовська прокоментувала внесене президентом Володимиром Зеленським подання про призначення нових членів Центральної виборчої комісії. 

"Там четверо "колишніх". Є представники секретаріату, а один з них був колишнім членом ЦВК, а потім працював у секретаріаті. Є юристи, які були задіяні у виборчих процесах або були представниками ЦВК. Ми можемо сказати, що ЦВК доволі таки конкурентно виглядає і професійно. Але давати оцінку перспектив якості їхньої роботи поки що зарано", – зазначила експерт.

Вона зауважила, що чинна влада провалила усі строки внесення нових кандидатів на посади у комісії.

"Дуже швидко розпускався склад ЦВК, але подання сталося лише сьогодні. Хоча, за законом, у фракції є лише день, а потім у президента є три дні. Тобто це сталося 13 вересня, 14-го у фракцій був кінцевий термін, і плюс три дні у президента. Але от – лише сьогодні", – нагадала Айвазовська.

Прокоментувала вона також і абсолютну більшість кандидатів від "Слуги народу" до ЦВК.

"Є вимога міжнародного стандарту щодо формування таких видів виборчих комісій – це Венеційська комісія. Вона визначає, що найвищий орган адміністрування виборів повинен формуватися з урахуванням пропорційної кількості представників політичних сил. Чим більша фракція – тим більша кількість членів. Тому важко щось сказати "Слузі народу" щодо кількісних показників. Але якщо проаналізувати список цієї фракції, побачимо членів ЦВК, яких рік тому вносили "БПП", "Народний фронт", колись ще "Удар". Тож у цьому немає нічого кримінального", – зазначила координатор "Опори".

І додала: "Але баланс порушено через те, що попередній склад був звільнений. Маємо нову Раду, нову ЦВК, яка буде працювати весь період часу з тими "стейкхолдерами", кінцевими отримувачами політичних дивідендів, хто їх висував".

Попередній матеріал
Як на Черкащині із дроном ловили єнота, який напав на дітей – сюжет
Наступний матеріал
Законопроєкт про статус ОРДЛО не виноситимуть на референдум – Яременко