Гроші є, але вчасно не переказані на рахунки. Через це три десятки амбулаторій, які будуються за кредит від Світового банку, не можуть вчасно здати в експлуатацію на Волині. Попри донорське фінансування, уряд не віддав вчасно близько 130-и мільйонів гривень. Тому медичні заклади, які мали б уже з минулого року приймати пацієнтів, стоять пусткою. У ситуації розбиралися журналісти "5 каналу".
"Зимою не було і плівки. Вся ця негода, яка була, дощ, сніг – все це було отут", – розповідає Роман Якобсон.
Завідувач сільської амбулаторії Хорохорина – Роман Якобсон демонструє недобудовану будівлю. За проєктом – це медзаклад, який уже з кінця 2019 мав приймати перших пацієнтів. Через брак фінансування будівництво заморозили.
"Світовий банк пообіцяв і аналізатори закупити, і повністю обладнання, ми тут повністю можемо робити усі аналізи, електрокардіограми. Наша амбулаторія працює у тимчасовому приміщенні у сільській раді, нам виділено 2 кімнати. Там працювати можна, але це не відповідає держстандартам", – говорить Роман Якобсон, завідувач амбулаторії Хорохорина.
Двоє лікарів, фельдшер та санітарки обслуговують майже 2000 жителів навколишніх сіл. Мешканці звикли до незручностей, але не розуміють, чому обіцяної державної нової амбулаторії немає й досі.
"Це ненормально, так, повинно бути і приміщення велике і щоб місця було вдосталь і все було, як треба. Всім потрібно, щоб медична допомога була, як же, а тим більше в селі", – каже Валентин Зінчук, мешканець Хорохорина.
На будівництво 32 волинських амбулаторій Світовий банк виділив 250 млн грн. Натепер звели лише дві. Ще 15 мали б бути готові торік. Але на їхнє будівництво гроші у держбюджеті не знайшли.
"Звичайно, ризики є, вам гарантії на 100% ніхто не дасть, що гроші будуть в повному обсязі. Банк зробить все можливе, щоб ці гроші прийшли в область вчасно і в повному обсязі. Вже показує результати цієї роботи, напрацювання є, досягнуті перші рішення з Мінфіном", – говорить Оксана Гичук, консультантка субпроєкту Світового банку у Волинській області.
В обласній адміністрації звітують: на волинські амбулаторії у Держбюджеті на цей рік передбачили 90 млн грн. Поки що отримали шість.
"Є обіцянки з міністерства фінансів і МОЗ, що найближчим часом має підійти ще 50 млн. Якщо підійде цих 50 млн, то ми в силах здати порядка 15-16 амбулаторій, ввести в експлуатацію", – розповідає Іван Корчук, начальник управління капітального будівництва Волинської ОДА.
Коли гроші надійдуть в регіон – чиновники поки що не знають. Тож, за таких темпів будівництва реалізація масштабного проєкту з будівництва амбулаторій опинилася під загрозою зриву, адже термін його реалізації спливає у вересні.
Олег Ткачук, Волинська область, "5 канал"