Лікарня
Лікарня 5 канал

Масове закриття тубдиспансерів на Львівщині: в чому причина і як реагують медики – сюжет

Читайте по-русски
У дрогобицькому медзакладі щороку лікується близько 3 сотень пацієнтів

Дев'ять стаціонарних відділень тубдиспансерів Львівщини закрили. Від 1 липня в районах залишиться лише амбулаторна допомога для пацієнтів із сухотами. Хворих з тяжкою формою туберкульозу лікуватимуть у львівському обласному Центрі легеневого здоров’я. Без роботи залишаються сотні медиків. Яка ситуація в дрогобицькому закладі, розповість кореспондентка "5 каналу" Марта Шикула.

Ще минулого тижня у палатах протитуберкульозного диспансеру були десятки пацієнтів. Лікування триває щонайменше два місяці. Нині тут порожньо. Стаціонар закрили назавжди.

Так званий "лист щастя" директору протитуберкульозного диспансеру Юрію Скурчанському прийшов наприкінці квітня. Замість повноцінного медзакладу, де лікували хворих на сухоти, залишиться лише амбулаторний прийом.

"Амбулаторна допомога, можливо, в сімейних лікарів, і невідомо яким чином контролюватимуть якість і протікання туберкульозного процесу в пацієнта ті 2 фтизіатри і 2 медсестри, які залишиться, оскільки передбачено закрити рентгенологічний кабінет і лабораторію", – говорить Юрій Скурчанський, директор Дрогобицького протитуберкульозного підрозділу Львівського Центру легеневого здоров'я.

З 1 липня 75 працівників протитуберкульозного диспансеру залишаться без роботи. Серед них – завідувачка поліклінічного відділення Ольга Левицька. Жінка працює в медзакладі 16 років, але за місяць опиниться на біржі праці. Хто залишиться працювати в амбулаторії – поки що невідомо.

"В розпачі фактично. Я і весь колектив відчуваємо невпевненість у завтрашньому дні і, звичайно, залишається надія на краще. Ми кажемо пацієнту: вам потрібно їхати до Львова в обласний центр легеневого здоров'я на лікування, він каже: у вас я би ще лікувався, до Львова категорично ні" – розповідає Ольга Левицька, лікарка-фтизіатриня.

У дрогобицькому тубдиспансері щороку лікується близько 3 сотень пацієнтів. Звідси до львівського Центру легеневого здоров'я майже 100 кілометрів. Більшість хворих туди не поїдуть – вважають медики. Тож контролювати ситуацію з розповсюдженням туберкульозу в регіоні стане неможливо.

"Наш хворий до Львова поїде, в кращому випадку 30%. Решта будуть вдома і не будуть лікуватися. Навіть якщо ми є тут близько, ми їх шукаємо. Медсестри ходять за ними, їздять додому", – каже Олександра Коваль, лікарка-фтизіатриня.

Пацієнти обурені закриттям стаціонару. Микола Савин тут лікується понад три роки. Двічі на рік чоловік потребує профілактичного лікування.

"Як хворий, то як добиратися до Львова. Як можна закривати диспансер, якщо хворіють люди. І в лікарні лежать. Не розумію", – каже Микола Савин, пацієнт.

"До Львова доїхати, то треба 100 гривень. Туди і ще назад. І ви мені тепер скажіть, як людина не працює, звідки вона має взяти гроші щоб приїхати і поїхати сюди. То не є реформа. То називається відрубують людям кінці", – вважає Микола Горик, пацієнт.

В обласному департаменті охорони здоров'я закриття стаціонарних відділень тубдиспансерів називають реорганізацією. Чиновники вважають: недоцільно утримувати цілий медзаклад заради невеликої кількості пацієнтів.

"Ми не будемо лікувати по 5, 10, 20 пацієнтів по територіях на рік. Всі пацієнти отримуватимуть допомогу в одному центрі. Це є загальнодержавна та загальносвітова стратегія" – говорить Андрій Васько, заступник начальника департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА.

Лікарі тубдиспансеру кажуть: за медзаклад і свої робочі місця боротимуться до останнього і вже написали листи-звернення до різних інстанцій та до президента України.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львівська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Наказ про атестацію був написаний так, щоб вона не відбулася – ексучасник атестаційних комісій Нацполіції
Наступний матеріал
Поліція встановила особу "мінера" мосту Метро та чим він погрожував, видаючи за бомбу
Loading...

Нардеп Синютка передав лікарням Львова 5 тисяч ІФА-тестів на антитіла до COVID-19

Коштів не вистачить навіть на зарплату: чому в селі Іркліїв закривають частину відділень лікарні

ІФА-тести на COVID-19: кому та де робитимуть і чим вони відрізняються від експрес-тестування

Одна медсестра на 50 пацієнтів: в інфекційній лікарні Харкова тотальна нестача рук – хто винен

В Олександрівській лікарні столиці, де приймають хворих на COVID-19, сталася пожежа – імовірна причина

У Києві напали на заступника головлікаря Національного інституту раку