Допомога від Фонду Порошенка
Допомога від Фонду Порошенка Facebook / Олег Синютка

Нардеп Синютка передав лікарням Львова 5 тисяч ІФА-тестів на антитіла до COVID-19

Читайте по-русски
Окрім ІФА-тестів, медичні заклади Львова отримали від Фонду Порошенка партію захисних костюмів та пульсоксиметри

Народний депутат Олег Синютка передав до медзакладів Львова 5 тисяч високоякісних швейцарських ІФА-тестів, закуплених коштом фонду Петра Порошенка та компанії Roshen, – для визначення наявності антитіл до COVID-19.

Частину тестів у понеділок, 1 червня, передали у Львівський обласний центр громадського здоров’я. Решту буде розподілено між іншими медичними лабораторіями міста. Про це депутат від "Європейської солідарності" повідомив на своїй сторінці у Facebook.

"Ми передаємо ці тести у львівські медичні установи, тому що проблема тестування зараз є номер один в Україні. Кількість тестів, які проводяться на сьогодні, є мізерною, отже, ми досі не знаємо точної чисельності інфікованих", – наголосив він.

Директорка Львівського обласного центру громадського здоров’я Мар’яна Служинська зазначила, що в лабораторії центру досі таких тестів не проводили.

Допомога від Фонду Порошенка
Допомога від Фонду ПорошенкаFacebook / Олег Синютка

"Відтепер, отримавши необхідні засоби та застосувавши новітнє обладнання, працівники зможуть визначати високоточні результати на COVID–19", – сказала пані Служинська.

Синютка також зауважив, що наразі благодійники забезпечують лікарів засобами захисту більше, ніж це робить держава. Адже попит на засоби для тестування по всьому світу – величезний. І провести такі закупівлі можливо, лише використовуючи тісні контакти з іноземними компаніями.

Окрім ІФА-тестів, медичні заклади Львова отримали від благодійників партію захисних костюмів та пульсоксиметри.

"На Львівщині зараз понад 3 тисячі відібраних тестів дозрівають у лабораторіях. І поки до 10 днів триватиме процес визначення результатів, вірус може поширюватися, а хворі не отримають належної допомоги вчасно. Коли ми розвозимо медикам захисні костюми, обладнання і тести, ми намагаємося вберегти чиїсь життя", – підсумував народний депутат.

Допомога від Фонду Порошенка
Допомога від Фонду ПорошенкаFacebook / Олег Синютка

Довідка: швейцарські ІФА-тести La Roche мають високу специфічність (99,2%) та 100% чутливість до коронавірусу. Завдяки масштабному тестуванню можна виявити потенційних донорів плазми крові. Плазма тих, хто перехворів, може бути використана для лікування тяжкохворих на коронавірус. А створення препаратів із такої плазми є одним з найперспективніших напрямів у розробленні ліків проти коронавірусу, і наразі є глобальним трендом.

Нагадаємо, що завдяки Фонду Порошенка 43 тисячі високоякісних ІФА-тестів для визначення наявності антитіл до COVID-19 відправлені у медичні заклади Україні, насамперед у регіони, де зафіксована найбільша кількість інфікованих.

Попередній матеріал
Степанов задекларував понад 19 млн грн на рахунках, чотири автівки та коштовності
Наступний матеріал
Львівщина перебуватиме на жорсткішому карантині до 5 червня – ОДА
Loading...