Акція протесту
Акція протесту 5 канал

Масове звільнення працівників протитуберкульозного санаторію на Волині – що кажуть медики та чиновники

Читайте по-русски
Медпрацівники зазначають, що через таке реформування постраждають і маленькі пацієнти

Понад сто працівників протитуберкульозного санаторію "Згорани" на Волині опинилися без роботи. Оздоровчий заклад був єдиним у регіоні, де лікували дітей із сухотами та легеневими захворюваннями, але обласні депутати вирішили приєднати його до складу іншого санаторію. Що робити медикам, дізнавалися журналісти "5 каналу".

"Дали на руки трудову, де записано: "Голова комісії. Звільнена у зв'язку з реорганізацією шляхом скорочення", – розповідають працівники.

Такі записи в трудових книжках з'явилися у 112 працівників санаторію "Згорани". Люди втратили робочі місця через реорганізацію дитячої оздоровниці, яку вирішили приєднати до санаторію "Лісова пісня". Персоналу пообіцяли робочі місця в новій структурі. Натомість – майже всіх звільнили.

"Мого чоловіка 3 роки назад скоротили, коли почалося скорочення. Мене взяли на постійне місце. Я вийшла з декрету і ще рік не попрацювала. І от таким методом, шляхом обдурювання, ми залишилися без роботи", – каже Інна Лисюк, медсестра.

Пів сотні працівників прийшли на місце колишньої роботи, щоб з'ясувати, чому з ними так вчинили. Кажуть: через таке реформування постраждають і маленькі пацієнти. Щороку в "Згоранах" оздоровлювали до півтори тисячі дітей, які страждають на легеневі хвороби.

"Просто не буде де оздоровлюватися тим дітям, які з групи ризику, контактні на туберкульоз, в кого велика проби манту, або вперше позитивні. Вони отримували специфічну хіміопрофілактику. З 1995 року в Україні епідемія туберкульозу, і вона досі ще є, але, на жаль, про неї забули, мабуть", – каже Роман Бобик, лікар-фтизіатр.

У санаторії "Лісова пісня" новоприбульцям не дуже раді – називають приєднання збиткового дитячого закладу додатковим фінансовим тягарем. Адже 1 квітня в межах другого етапу медреформи утримання таких закладів лягає на плечі територіальних громад.

"Ми, звичайно, не в захваті, що прийшли до нас "Згорани". Але ми теж люди і думаємо, як врятувати ці "Згорани". Є кілька шляхів порятунку, ми вже їх обдумуємо. Хочу запевнити тих людей, що безпосередньо їх ми будемо забирати до нас. Якщо санаторій "Згорани" запрацює", – каже Руслана Дибель, директорка санаторію "Лісова пісня".

Обласні чиновники пояснюють, раніше "Згорани" утримували попри неповну завантаженість закладу. За нинішньої ситуації, кількість персоналу дитячої оздоровниці – завелика.

"Однозначно, санаторій буде, і далі вже на розсуд директора Руслани Євгенівни Дибель, хто працюватиме, який штат, це вже структура буде госпрозрахункова. І вони повинні розуміти, що штат роздутий не буде, буде та оптимальна кількість, яка забезпечить функціонування", – розповідає Ірина Вахович, голова Волинської обласної ради.

У "Лісовій пісні" вже готують місця для оздоровлення перших маленьких пацієнтів з легеневими хворобами. На них чекають після карантину.

Олег Ткачук, Волинська область, "5 канал"

Попередній матеріал
У Запоріжжі перенесли засідання суду щодо виховательки, яку підозрюють у вбивстві дитини (оновлено)
Наступний матеріал
Розслідування справи розстрілів на Майдані: суд відклали ще на три місяці – чого побоюються адвокати
Loading...

Порошенко передав 5 тисяч ІФА-тестів на антитіла до COVID-19 у Вінницький лікувально-діагностичний центр

Коронавірус в Україні: за час пандемії захворіли понад 4,7 тис. медпрацівників і 1791 дитина

У Харкові 10 працівників обласного лабораторного центру захворіли на COVID-19

Лікар-анестезіолог із Чернівців повторно захворіла на COVID-19

Коронавірус в Україні: за минулу добу нових хворих на COVID-19 виявили вдвічі більше, ніж вилікуваних

На передовій невидимого фронту: "Укрпошта" випустила марку, присвячену борцям з COVID-19