риба, нерест
риба, нерест 5 канал

Браконьєрство в нерест на Черкащині: рибінспектори показали, як борються з порушниками

Читайте по-русски
Від початку нересту рибоохорона зафіксувала пів тисячі порушень

Одразу ж на запливі в нерестовище човен рибоохорони в'їжджає в сітку. Нею перегороджений вихід риби на мілину. Піднімають – вона повна риби.

У тенетах заплуталися судаки, окуні, коропи та лящі. Рибоохоронці вирізають лускатих із сітки та випускають. А таких з однієї сітки можна зібрати пів мішка. За тиждень рибоохоронці зрізають та забирають більше двох сотень тенет.

Найбільше браконьєри ставлять сітки біля очерету, тут риба масово йде на нерест, бо вода на мілині вже прогрілася.

В очеретах нерестовища вже протоптані браконьєрські стежки. Більшість, щоби лишатися не помітними на промислі, не беруть човнів, а заходять із сітками вбрід на мілині.

"Ставлять людину, так сказать фішку, яка дивиться за периметром, чи не підходить лотка, чи не сидить ніхто в очереті з інспекторів і якщо все чисто, то вони тоді спокійно займаються своїм промислом", – розповідає головний держінспектор Олег Бибик.

Цьогоріч нерестовий період розпочався із запізненням. Через холодну погоду – масового ходу риби немає. Ті рибини, які все ж запливають у нерестовища, – відразу втрапляють до сіток.

"Ми їдемо, а він перед нами витягує сітки, бере ту сітку і тікає із нею в очерет", – каже головний держінспектор Роман Стеценко.

А щоби піймати порушника, рибоохорона робить засідки. Найчастіше браконьєри виходять на вилов уночі. Та тільки-но їх упіймають на гарячому – вдають, що риба у човні – не їхня. А ось цим чоловікам сьогодні не пощастило двічі.

Від початку нересту рибоохорона зафіксувала пів тисячі порушень. Мінімальний штраф – 17 тисяч гривень. Щоби його уникнути, а заборонену рибу піймати, браконьєри щороку стають більш вигадливими.

"Випалюють очерет, а тоді на цьому випаленому очереті прогрівається там вода, там іде короп, іде карась і вони за допомогою ост там знищують рибу, поодинокі випадки трапляються, коли за допомогою електричного струму знищують рибу", – пояснив начальник черкаського рибоохоронного патруля Віктор Іванько.

Але і це порушників не убезпечує. Проти двох десятків браконьєрів відкрили кримінальні провадження. Додатково вони заплатять за кожну виловлену рибину, залежно від виду – від 15 до 500 гривень. Заборона на рибальство на Черкащині діятиме до кінця травня. Дозволяється ловити рибу з берега на один гачок і лише у спеціально відведених для цього місцях.

Яна Лимаренко, В'ячеслав Ромодан, Черкаська область, "5 канал"

Попередній матеріал
"Підвези сусіда" і "Підвези медика": як кияни об'єднуються, щоб допомогти добиратися до роботи іншим
Наступний матеріал
У Луцьку під час пожежі загинула сім'я: імовірна причина займання – недопалок
Loading...

У Черкасах рибалки самостійно зариблюють Дніпро – у чому причина

У Черкасах пройшов чемпіонат з рибальства: про секрети ловлі хижаків та результати змагань

До 2050 року в Чорному морі пластику буде більше, ніж риби – Абрамовський

Медузи в Дніпрі: науковці розповіли, звідки взялися і чи безпечні для людей

Будівництво "Північного потоку-2" зупинили з природних обставин

"Спілкування з порушниками не завжди спокійне": як рибінспектори шукають браконьєрів