Будівництво Nord Stream 2
Будівництво Nord Stream 2 Фото REUTERS

Будівництво "Північного потоку-2" зупинили з природних обставин

  Читайте по-русски
  Відновити будівельні роботи у водах країни планують  у вересні

  Данія призупинила дозвіл на будівництво газопроводу "Північний потік-2". Через нерест риби.

  Відновити будівельні роботи у водах країни планують  у вересні. Це має зробити російський трубопрокладач "Академік Черський", який раніше належав "Газпрому".

  Судно прибуло до німецького порту Мукран, що на острові Рюген ще у травні. Воно мало отримати спеціальний дозвіл на спуск якоря. Адже роботи ведуться у районі, де під час Другої світової війни затопили багато боєприпасів. На початку липня дозвіл таки отримали, але тепер заважає нерест риби.

  Другий трубоукладач "Фортуна", якому Данія дозволила добудовувати "Північний потік-2", пішов під завантаження в німецький порт "Росток". Загалом через данські води повинні прокласти останні 120 кілометрів газопроводу.

  Північний потік-2 пролягатиме з Росії до Німеччини через Балтійське море. Його будують від 2018-го і мали завершити торік. Але через санкції США роботи зупинили. Вони діятимуть проти іноземних осіб та компаній, які допомагають продажу, оренді або наданню суден для прокладання труб. А також модернізації таких кораблів і їх страхуванню чи перестрахуванню. Сполучені Штати та деякі інші європейські країни вважають, що основне призначення газопроводу – політичний тиск на Європу. Крім того, газопровід значно послабить залежність РФ від транзиту газу через Україну. Натомість країни, через територіальні води яких проходить новий газогін дозволили будівництво. Це Фінляндія, Швеція, Німеччина та Данія.

  Попередній матеріал
  Доба до перемир'я: ворог не припиняв збройну активність упродовж суботи
  Наступний матеріал
  Ще один монастир Московського патріархату у Києві відправили на карантин
  Loading...