'Північний потік-2'
'Північний потік-2' 5 канал

"Газпрому" не вдалося відсудити більшу частку для "Північного потоку-2" на ринку Європи – у "Нафтогазі" вже відреагували

  Читайте по-русски
  Згідно з директивою ЄС, навіть після завершення будівництва "Північного потоку-2", "Газпром" зможе володіти лише 50% трубопроводу

  Позови компаній, які належать російському "Газпрому" – Nord Stream і Nord Stream 2 AG – щодо поширення норм європейського законодавства на газопроводи з третіх країн були відхилені Європейським судом, повідомили у прес-службі суду.

  Згідно з директивою ЄС, навіть після завершення будівництва "Північного потоку-2", "Газпром" зможе володіти лише 50% трубопроводу.

  Відповідне рішення було прийнято в середу, 20 травня.

  "Верховний суд постановив, що директива прямим чином не зачіпає інтересів Nord Stream 2 AG і Nord Stream AG", – відзначили в суді.

  Газова директива ЄС є одним з ключових документів європейського енергетичного законодавства, яким регулюються газові ринки на території Євросоюзу. Згідно з газовою директивою, компанія має право володіти лише 50% газопроводу. Решта потужностей повинні бути надані третім постачальникам.

  У "Нафтогазі" підтримали таке рішення Європейського суду. За словами Олени Зеркаль, рішення Європейського суду про відхилення позову компаній Nord Stream і Nord Stream 2 AG проти газової директиви ЄС є "чудовою новиною".

  Довідка. Проєктом "Північний потік-2" передбачено будівництво та роботу двох гілок газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Новий трубопровід в обхід України планували побудувати поруч із наявним "Північним потоком-1" до кінця 2019 року. Україна виступає проти будівництва "Північного потоку-2".

  Попередній матеріал
  Дві мети "плівок Деркача": Бистрицький припустив, кому вигідно влаштовувати скандал
  Наступний матеріал
  У Міносвіти визначили терміни проведення ЗНО – подробиці
  Loading...

  Коболєв: "Санкції проти "Північного потоку-2" надзвичайно корисні для енергетичної безпеки Європи"

  "Впливає на інтереси України, як петля на дихання": посол відповів австрійському міністру щодо "Північного потоку-2"

  Держдеп США пригрозив санкціями підрядникам будівництва "Північного потоку-2"

  США побоюються альянсу Німеччини та Росії – правник про санкції проти "Північного потоку-2"

  Санкції проти "Північного потоку-2": Росія готує відповідь

  У Росії бідкаються, що не можуть добудувати "Північний потік-2"