Очільник НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв
Очільник НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв espreso.tv

Коболєв: "Санкції проти "Північного потоку-2" надзвичайно корисні для енергетичної безпеки Європи"

  Читайте по-русски
  Очільник "Нафтогазу" розповів про транзит російського газу через Україну та будівництво "Північного потоку-2"

  Через санкції США Росія позбавлена технологій для завершення будівництва "Північного потоку-2". Про це в інтерв'ю Die Zeit розповів голова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв, передає НВ.Бізнес.

  "Ці санкції зупинять "Північний потік-2". Російська сторона не володіє необхідними технологіями, щоб завершити проект ... За кілька днів до запровадження санкцій німці та росіяни намагалися переконати американців, що санкції не матимуть жодного ефекту на "Північний потік-2". Вони свідомо брехали", – зазначив він.

  За його словами, коли уряд Німеччини просуває "Північний потік-2", він діє проти інтересів європейських і, зокрема, німецьких споживачів.

  Російський газ постачатимуть через Україну ще 10-20 років, якщо РФ не вдасться завершити будівництво додаткових газопроводів, додав Коболєв.

  Щодо прямих поставок російського газу в Україну, то росіяни ніколи не пропонували справедливої ринкової ціни, уточнив він.

  "Ми б розглянули купівлю будь-якого газу, який би пропонувався за хорошою ціною. Так працює бізнес. При цьому запобігти можуть політичні рішення, наприклад, з міркувань безпеки. У нас тривають політичні дискусії, чи нормально купувати в Росії, втім, це рішення не за нами", – наголосив голова "Нафтогазу".

  Довідково: "Північний потік-2" мав бути запущений вже наступного року. І постачати російське блакитне паливо до Німеччини в обхід Польщі та України. Проти спорудження цього газопроводу виступають Україна, США, а також низка країн – членів ЄС. МЗС Данії очолив противник "Північного потоку-2" і політики Путіна. Раніше Енергетичне агентство Данії попросило в оператора проєкту газопроводу "Північний потік-2" додаткову екологічну оцінку основного маршруту проходження газопроводу, на південь від острова Борнхольм. У Nord Stream 2 AG, оператора газопроводу "Північний потік-2", визнали, що ці дії Данії здатні відтермінувати завершення проєкту.

  Нагадаємо, раніше Андрій Коболєв прокоментував дозвіл Данії на будівництво "Північного потоку-2"

  Попередній матеріал
  Оголосили підозру – 19 осіб, які штурмували Жмеринську міськраду, перебувають в ізоляторі
  Наступний матеріал
  Евакуйованим з Китаю заборонили спілкуватися зі ЗМІ – журналісти показали документ
  Loading...

  Коболєв розказав, як зменшити його зарплату: "Треба повернути $5 млрд "Газпрому"

  Коболєв розказав, за яких умов Україна погодиться купувати російський газ напряму

  Коболєв роз'яснив суть нової угоди про транзит газу між Україною та РФ – що саме сказав

  Підсумки газових перемовин із РФ: брифінг голови правління "Нафтогазу" Андрія Коболєва

  Керівник ОПУ Андрій Богдан таємно зустрівся з олігархом Коломойським – "Схеми"

  Коболєв каже, що готовий свідчити у розслідуванні США щодо Джуліані