"Північний потік-2"
"Північний потік-2" UA.News

Кремлівські газогонні проєкти потрапили до санкційного закону США

Читайте по-русски
У Вашингтоні вважають, що ці проєкти націлені на посилення "зловмисного впливу Росії" в регіоні, підрив трансатлантичної безпеки та не мають нічого спільного з комерцією

Офіційний Вашингтон оголосив про внесення до повноважень закону CAATSA (протидія противникам Америки шляхом введення санкцій – ред.) російських проєктів "Північний потік – 2" та другої нитки "Турецького потоку". Про це заявив у середу державний секретар США Майкл Помпео, повідомляє "Укрінформ".

"Сьогодні Державний департамент оновив повноваження в межах закону CAATSA, включивши до нього проєкти "Північний потік – 2" та другу нитку "Турецького потоку". Ця дія створює вірогідність введення санкцій США проти інвестицій та інших видів діяльності, пов'язаної з російськими трубопроводами", – зауважив глава Державного департаменту.

Він наголосив, що ці проєкти націлені на посилення "зловмисного впливу Росії" в регіоні, підрив трансатлантичної безпеки та не мають нічого спільного з комерцією.

"Це кремлівські інструменти, що використовуються для експлуатації та посилення залежності Європи від енергетичних поставок з Росії. Це інструменти для того, щоби підірвати Україну", – зауважив Помпео.

Державний секретар США назвав це "недвозначним повідомленням" для будь-якої європейської чи іншої іноземної компанії про можливості накладення економічних та фінансових обмежень США.

Як повідомлялося, Сенат Конгресу США включив нові санкції проти газопроводу Nord Stream 2 до проєкту оборонного бюджету.

На цей час роботи щодо спорудження газогону призупинені через санкції США щодо європейських підрядників, що набули чинності в грудні 2019 року.

Довідка. Проєктом "Північний потік-2" передбачено будівництво та роботу двох гілок газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Новий трубопровід в обхід України планували побудувати поруч із наявним "Північним потоком-1" до кінця 2019 року. Україна і ще низка країн виступають проти будівництва "Північного потоку-2".

У Москві вже заявляли про намір добудувати газопровід до кінця поточного року.

Попередній матеріал
У Єревані облили борщем українське посольство через заяву МЗС України щодо конфлікту між Вірменією та Азербайджаном
Наступний матеріал
Засідка окупантів біля Зайцевого: вбитий медик та поранений боєць досі на полі бою
Loading...
У Сенат США внесли законопроєкт щодо розширення санкцій проти будівництва "Північного потоку-2"

У Сенат США внесли законопроєкт щодо розширення санкцій проти будівництва "Північного потоку-2"

"Це не футбольний матч, а доля моєї країни" – Порошенко про підсумки Нормандських переговорів

"Це не футбольний матч, а доля моєї країни" – Порошенко про підсумки Нормандських переговорів

США можуть зупинити будівництво "Північного потоку-2" – сенатор Круз

США можуть зупинити будівництво "Північного потоку-2" – сенатор Круз