Петро Порошенко
Петро Порошенко eurosolidarity.org

"Це не футбольний матч, а доля моєї країни" – Порошенко про підсумки Нормандських переговорів

Читайте по-русски
"До тих пір, поки окупована земля України не буде звільнена від російської військової присутності, робитиму все від мене залежне для захисту країни від ворога" – голова "ЄС"

Лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко дав інтерв'ю "Радіо Свобода" та оцінив роботу ДБР, зустріч у Нормандському форматі і пояснив необхідність відмови від російського газу. 

  • Хто переміг на переговорах у Парижі?

"Це не футбольний матч, а доля моєї країни, і я не можу бути відсторонено-байдужим до підсумків цих переговорів. Я можу стверджувати, що Нормандський саміт у Парижі не став кроком уперед, в той же час я не можу стверджувати, що це два кроки назад, як у відомій праці. Я можу констатувати, що добре вже те, що не були порушені червоні лінії. Разом з тим можу стверджувати, що тверда державна позиція нашої політичної сили і парламентських партнерів по опозиції точно була донесена і почута. І той факт, що буквально в тій же послідовності, в якій ми написали це в своєму публічному зверненні, вона була зафіксована", – сказав Порошенко. 

  • Чи варто дотримуватися Мінських угод сьогодні?

"У цих документах була поставлена ​​абсолютно чітка, визначена мета, яка на тому етапі була досягнута. Метою було зупинити російську агресію, зупинити просування регулярних військ російської армії. Від самого початку метою було зірвати кремлівський проект "Новоросії" або "Малоросії", вже як вони її там не називали, який мав на увазі знищення української державності та розчленування України. Ця мета була також досягнута", – розповів лідер "ЄС".

  • Чи були Мінські угоди цілком виправдані? 

"Чому вони не досягли повного успіху? Через абсолютно неконструктивну, яка блокує, позицію Росії. І саме тому ми запропонували, щоб додатково була введена і позиція про миротворців, яка була повністю узгоджена з постійними членами Ради безпеки ООН, крім Росії, які зобов'язані виступати гарантом українського суверенітету в рамках Будапештського меморандуму і забезпеченням перехідного етапу, розрахованого на реалізацію дорожньої карти Мінська, в якій описуються терміни і послідовність дій усіх пунктів усіх Мінських угод", – пояснює Порошенко. 

  • Інкорпорувати "формулу Штайнмаєра" в український закон

"Я хочу сказати, що Путін сам себе загнав у той формат, коли путінський варіант розвитку ситуації на окупованих територіях виявився непрацюючим. Тому реалізувати цю позицію без повернення українського суверенітету на цій території неможливо. І тут починаються всякі маніпуляції, пересмикування карт, що не відповідає жорстким вимогам ОБСЄ, а вписується в цілому в струнку картину таких виборів по-російськи, якщо хочете. У світі немає такого стандарту, як "вибори по-російськи". Є вибори в демократичних країнах", – переконаний п'ятий президент. 

  • Чи існує небезпека відновлення гарячої фази війни

"Різанина, яка була організована Російською Федерацією на окупованих територіях України, не припиняється й донині. Гуманітарна ситуація там жахлива, і моєю основною метою всі ці п'ять років, як політика і п'ятого президента, було звільнення наших територій від окупації та встановлення там законного порядку", – наголошує Порошенко 

  • Чому Ви проти купівлі газу в Росії?

"У Конгресі США говорять про застосування санкцій щодо компаній, які братимуть участь у завершенні будівництва "Північного потоку-2", і я абсолютно переконаний у тому, що на сьогоднішній день газ повинен перестати бути інструментом політичного впливу Росії і знову перетворитися на звичайний ринковий товар. П'ятий рік ми, слава Богу, позбавлені скиглення на прокремлівських телеканалах про те, що Україна "тирить газ", за що вони нам його подачу перекриють", – розповідає голова партії "ЄС".

  • Навіщо Ви продовжуєте їздити по світу і просити санкції проти Росії?

"Одним з ключових завдань, що стоять переді мною, було створення світової коаліції для забезпечення світової солідарності з Україною, і це завдання було успішно виконано. І до тих пір, поки окупована земля України, включаючи Донбас і Крим, не буде звільнена від російської військової присутності і український суверенітет не буде поновлено, я, як п'ятий президент, як народний депутат і як громадянин, буду робити все від мене залежне для того, щоб цю коаліцію зцементувати", – наголошує Петро Олексійович.

  • Ставлення до ДБР

"Росія кожен день реалізує свої помисли, в тому числі і через свої зв'язки з тепер, я сподіваюся, вже колишнім керівництвом Державного бюро розслідувань, яке, відповідно до вимог закону, було днями звільнене і, я впевнений, понесе відповідальність за те беззаконня, яке вони тут вчинили", – заявив Порошенко. 

Як повідомляв 5.UA, Державне бюро розслідувань розпочало чергове досудове розслідування проти п'ятого президента України Петра Порошенка. Цього разу йдеться про можливу держзраду під час підписання Мінських домовленостей.

Дивіться фотогалерею за темою:

Дякую, Петре: тисячі людей зібралися під АП, щоб подякувати Порошенку

Люди дякують Порошенку
/
Люди дякують Порошенку
Люди дякують Порошенку
/
Люди дякують Порошенку
Люди дякують Порошенку
/
Люди дякують Порошенку
Дякую, Петре!
/
Дякую, Петре!
Дякую, Петре!
/
Дякую, Петре!
Люди дякують Порошенку
/
Люди дякують Порошенку
Дякую, Петре!
/
Дякую, Петре!
Люди дякують Порошенку
/
Люди дякують Порошенку
Дякую, Петре!
/
Дякую, Петре!
Дякую, Петре!
/
Дякую, Петре!
Петро та Марина Порошенки
/
Петро та Марина Порошенки

Попередній матеріал
Ефект від Нормандського саміту не співставний із поступками України заради його проведення – Єлісєєв
Наступний матеріал
Із законопроєкту про неповернення "ПриватБанку" зникла важлива правка, узгоджена з МВФ – ЗМІ
Loading...

"Звинувачують не стільки Порошенка, скільки Зеленського" – адвокат про нову справу ДБР

ДБР розпочало чергове розслідування щодо Порошенка за заявою Портнова

"Червоні лінії" від суспільства стали справжнім оберегом на Нормандському саміті – Порошенко

Порошенко про акцію "Червоні лінії": "Це означає, що людей хвилює ситуація в країні"

Зимова казка в ROSHEN Winter Village: Петро і Марина Порошенко відкрили новорічну ялинку

Всеукраїнське віче "Червоні лінії" збереться, щоб підтримати Україну, а не протестувати – Порошенко