Біонічну руку встановили військовому штурмовику у Національному реабілітаційному центрі "Незламні". Протез отримав 30-річний В'ячеслав Смислов. Воїн втратив руку пів року тому під Бахмутом, а нині знову може рухати пальцями і вже рахує дні до повернення у військо.
Багатодітний батько 30-річний військовий В'ячеслав Смислов родом із Маріуполя. На захист Донеччини став ще 2015 року. Згодом чоловік демобілізувався. Та з початком повномасштабного вторгнення знову пішов захищати Батьківщину.
"Я був у наступальних операціях – це не легко: це море крові, трупів. Це не для кожного – і морально, і фізично це важко. Важко прийняти, потім з цим жити і повернутись в тиху гавань", – каже військовослужбовець.
У В'ячеслава троє дітей. Найменша донечка народилася за кілька місяців до відправлення воїна на фронт. У перший день повномасштабного вторгнення військовий вивіз дружину з дітьми на Черкащину, а сам повернувся боронити рідне місто у складі 28-ї бригади. Згодом підрозділ перевели до Бахмута – там В'ячеслав потрапив під вогонь ворожого дрона. Зазнав численних поранень та втратив кисть.
"Я на секунду-дві втратив свідомість, у цей час моє тіло вже було десь в польоті. Вибух був настільки сильним, що тіло аж піднялося. Дякувати Богу, я був у бронежилеті і в касці. У польоті прийшов до себе. Відчуваю тільки голову, тіла не відчуваю, думаю, ну все, напевно голову відірвало. Хлопці щось кричать, а я нічого не чую, в стані шоковому", – згадує В'ячеслав Смислов.
Найбільше, через що на той момент хвилювався захисник – як розповісти про свою травму дітям.
"Тут треба було трошки імпровізувати з дітьми, бо як так, був тато з рукою, а тепер без. Я сказав, що тато бігав і загубив руку. Але ти синок не хвилюйся, тато залізну руку поставить і як у трансформера буде. А він потім розказував у садку, що мій тато супер-герой трансформер, всі там мене тепер чекають", – розповідає захисник.
В'ячеслав пройшов усі етапи лікування, а до Львівського реабілітаційного центру приїхав на протезування. Завдяки підтримці благодійників, став 20-тим із захисників, якому встановили біонічний протез. Захисник каже: раніше про таку штучну руку міг лише мріяти.
"Коли дізнався, що буде такий протез, з яким можна хватати щось, що можна передавати сигнали і він буде рухатися для мене, це був космос. Я спочатку не повірив, але потім почав вникати і зрозумів, що нічого собі, це великий привілей отримати такий протез, треба нормально попотіти, щоб на нього заробити", – зауважує В'ячеслав Смислов.
"Його перевагою є активні вісім хватів кисті, які може перемикати через імпульси м'язів, а також фізичною кнопкою. І загалом через хороший довгий важіль може виконувати все", – пояснив протезист Центру "Незламні" Назар Багнюк.
Багатодітний батько розповідає – не може дочекатися зустрічі зі своїми дітками. Втім після зустрічі вже з біонічною рукою мріє повернутися на фронт, щоби разом із побратимами вибороти перемогу.
Анастасія Ярмоловська, Євген Радіон, Львів, "5 канал"
Читайте також: "Ветерани: розвінчуємо міфи": де протезуватися краще – в Україні чи за кордоном
Дивіться відео за темою: Не бійтеся звертатися по допомогу. Дозвольте собі фахівця-психолога
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.