В Івано-Франківську боєць, який майже 10 років свого життя присвятив захисту Батьківщини, відновлюється після тяжкого поранення. Вже на сучасних протезах вчиться ходити та мріє створити родину. Як йде до своєї мети, дивіться в сюжеті журналістки "5 каналу" Віталії Когуч.
Вадим Федоров щодня долає десятки метрів на механічних протезах. Останні майже 10 років свого життя він захищав Україну від ворога. Після строкової служби пішов воювати на схід, як розпочалася повномасштабна війна. Дослужився до командира штурмового відділення 10 гірсько-штурмової бригади. Брав участь у найзапекліших боях під Бахмутом. Саме там влітку його тяжко поранило. Вадим із жахом згадує постріл ворожого танка і після цього суцільну темряву.
Читайте також: Втратив ногу, рятуючи побратима: 20-річний воїн ЗСУ потребує допомоги після тяжкого поранення.
"Ми рухалися полем, де були хлопці повністю розірвані на шматки. Ми двох врятували і з наших окопів вже вівся бій. Противник зайняв наші окопи, поки ми рухалися. Старший прийняв команду відступити назад. Я вирішив повернутися за своїм відділенням два рази, і на другий раз не добіг сам до укриття і танк вистрілив прямо в спину і я полетів. Потім була темрява, не бачив ніколи такої", – поділився військовослужбовець ЗСУ Вадим Федоров.
Він згадує: оговтавшись від удару, не відчував ні рук, ні ніг, рухати ними не міг. Тоді зрозумів, що поранений.
Дивіться також відео: "Я чекав протез, як діти подарунки на Різдво". Герой втратив стопу, рятуючи побратима.
"Почув, що мої хлопці біжать, зрізали бронежилет, пояс. Я кричав, щоб зняли, бо два осколки зайшло ще в спину, і мене спина боліла. Дали два уколи, наклали джгути. В 30-ї бригади був білий "москвич", мене в нього погрузили, ноги під себе я підібгав, бо був високим, в мене 190 росту було", – розповів Вадим.
Ворожі снаряди розтрощили ноги. Лікарям довелося їх ампутувати. Від потужного удару відмовили нирки, тому довелося робити гемодіаліз. Коли дозволив стан пацієнта, Вадима транспортували у Сполучені Штати на протезування. Після повернення зі США, в Івано-Франківській лікарні йому зробили ще одну операцію на руці, де не зростався перелом ліктьової кістки. Це було важливо, адже коли людина вчиться ходити на протезах, навантаження припадає саме на руки.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
"Ми зараз займаємося реабілітацією верхньої лівої кінцівки, а саме: відновленням дрібної моторики, покращенням чутливості пальчиків лівої руки, працюємо з вправами на силу, на витривалість м'язів, над рухливістю суглобів – плечового, ліктьового. Ерготерапія – це така сфера, яка допоможе Вадиму відновитися і покращити всі ті навички в повсякденному житті, які в нього були до травми", – пояснила ерготерапевт Василина Перегуда.
Нині у Вадима є мета – навчитися самостійно ходити на протезах, але поки йому допомагають медики. Лікарі кажуть, прогрес у відновленні є, і прогнозують, що скоро він зможе ходити без підтримки.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
"На початку, як ми тільки почали ходити, він дуже сильно на нас опирався, а зараз ми відчуваємо, що з кожним разом уже більше пройшли і навантаження на нас менше. Він опирається на свої кінцівки, і там самим краще контролює тулуб, бо він перед тим був не дуже стабільним, не звиклим до ходьби", – наголосив фізичний терапевт Сергій Полівода.
Вадим у минулому – пауерліфтер. Нині всіх зусиль докладає, щоб відновити здоров'я. Його наступна мета – повернення до цивільного життя. 30-річний Вадим мріє створити родину і вже придивляється до дівчат.
Віталія Когуч, Андрій Гаргара, Івано-Франківська область, "5 канал"
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Дивіться також фотогалерею за темою:
Неможливо дивитися без сліз: фоторепортаж із стабілізаційного пункту на Бахмутському напрямку

























