Акція "Доба": у Тернополі молодь згодилась побути "в'язнями НКВС"

Учасники акції добровільно перебувають в одній із 28 камер колишнього слідчого ізолятора НКВС

У тернопільських казематах слідчого ізолятора НКВС ув'язнили себе на добу 30 юнаків та дівчат, щоби випробувати нелюдські умови утримання заґратованих. Так молоді люди уже 13 раз вшановують пам'ять героїв Крут та усіх полеглих за волю і незалежність України.

Львів'янин Влад Німак другий рік поспіль бере участь у молодіжній акції "Доба". Хлопець – один із 30 тих, хто добровільно усамітнився у карцері. Сюди НКВСники силоміць відправляли непокірних політв'язнів.

Розповідає: "Дуже багато людей мене питали, навіть батьки: "який тобі приносить кайф піти і посидіти годинку в цьому карцері?" Коли я це роблю, я просто поринаю у цей світ, занурююсь у вивчення історії, тільки більш практичне… Оці відчуття спробувати на собі – це щось надзвичайне, як на мене".

У Тернопільському музеї політичних в'язнів 13 рік поспіль проводять акцію "Доба". Її учасники добровільно перебувають в одній із 28 камер колишнього слідчого ізолятора НКВС. Цілу добу хлопці і дівчата живуть за тюремним розкладом. Це мізерне харчування та коротка прогулянка заґратованим подвір'ям.

"Якщо колись вони могли пожертвувати своїм життям, ті герої, то можливо ми можемо пожертвувати своїм часом і дізнатися щось нове, цікаве почути, пережити", – розмірковує учасниця акції Софія Гаранько.

"У камерах сиділо по 50-60 чоловік. Дихати було нічим. Сірники не запалювалися навіть… Але за цієї обстановки, яка зараз є, цю акцію, яку вони відбувають, вона таки в них щось залишає", – впевнений старший науковий співробітник музею Орест Савка.

Цьогоріч вперше до акції приєдналися школярі. Перебування у камерах НКВС дає можливість підліткам краще зрозуміти, до яких тортур були готові борці з радянським режимом. Молодіжну акцію "Доба" організатори присвячують усім полеглим у визвольних рухах за незалежність України. А проводять зазвичай у річницю бою під Крутами.

Як відзначає, щоб згадати, Андрій Пушкар: "Ми вибрали музей політв'язнів, де теж гинули, катували українців, політв'язнів. Щоб згадати, хто їх катував, за що їх катували і зробити висновки. Щоб молодь для себе зробила висновки. Тим більше, що зараз війна проти тих самих облич – Росії, окупантів…".

Тереза Костецька, Олена Вербицька, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

На Чернігівщині відбулася церемонія вшанування пам'яті Героїв Крут – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Для бійців тероборони Рівненщини влаштували вишкіл на військовому полігоні
Наступний матеріал
Хлопчик із Сум розробив музичну комп'ютерну гру і переміг у конкурсі в Лос-Анджелесі

100-річчя бою під Крутами: в Івано-Франківську влаштували реконструкцію одного з епізодів війни

Герої сьогодення вшанували Героїв Крут: усі подробиці церемонії з Чернігівщині

"Тоді ці хлопці заклали тривалу історію відновлення": Як відбувалася церемонія вшанування Героїв Крут – відео

Церемонія вшанування пам'яті 100-річчя бою під Крутами – відео

Потяг в історію: на місце битви під Крутами з Києва вирушили курсанти 30-ти військових училищ

100-річчя бою під Крутами: в Україні вшановують пам'ять студентів, що полягли у нерівному протистоянні із більшовиками