Пам'ятні заходи у ВІТІ за участі Президента до 100-річчя бою під Крутами
Пам'ятні заходи у ВІТІ за участі Президента до 100-річчя бою під Крутами Офіційний сайт Президента України

100-річчя бою під Крутами: як проходили пам'ятні заходи у ВІТІ за участі Президента

Саме у Військовому інституті телекомунікацій та інформатизації, який тоді був першою українською юнацькою військовою школою, проходили вишкіл студенти, що під Крутами виступили проти більшовицького наступу

100-річчя бою під Крутами. Україна вшановує пам'ять студентів, які саме 29 січня 1918 року полягли у нерівному протистоянні з більшовицькими військами армії Муравйова. Сьогоднішні пам'ятні заходи почалися у столичному Військовому інституті телекомунікацій та інформатизації. Чому саме там – розповіла кореспондент "5 каналу" Ірина Герасимова.

Справа в тому, що 100 років сому саме в цьому закладі – тоді це була перша українська юнацька військова школа – проходили вишкіл студенти, які потім поблизу залізничної станції "Крути" взяли участь у битві.

Сили були нерівні – 400 молодих українських добровольців стримували 4 тис. червоногвардійців Михайла Муравйова. Їм вдалося зруйнувати плани більшовиків, які збиралися наступати на Київ залізницею. Проте коли студенти відступали, вони підривали мости і залізничні колії, тож ворогу довелося брати місто на сільських возах. Подвиг молодих хлопців стримав Муравйова на 4 дні.

Саме тому сьогодні Петро Порошенко присвоїв вишу ім'я "героїв Крут". У присутності всього офіцерського та особового складу інституту Президент підписав відповідний указ.

Також 25 вихованців глава держави нагородив орденами та медалями. А зіркою "Героя України" посмертно відзначили генерал-майора Максима Шаповала. Загалом 15 офіцерів-випускників та викладачів інститут загинули на Донбасі, як і 100 років тому – у боротьбі з російською агресією.

"Ціна російської агресії проти України лише зростатиме – це вже точно аксіома. І результат роботи наших дипломатів також. Маючи перед очима гіркий досвід отаманщини, часів Української народної революції, ми даємо відсіч будь-яким спробам посіяти в країні хаос і анархію. Розуміємо, принаймні в більшості своїй, що консолідація всіх українців на фоні найбільшої зовнішньої загрозі, яка походить з Росії – є головною передумовою нашої спільної перемоги", – наголосив Порошенко.

Дивіться також фотогалерею:

На Чернігівщині відбулася церемонія вшанування пам'яті Героїв Крут – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Снігова велогонка у "Шервуді": як взимку жителі Кропивницького розважаються
Наступний матеріал
У Харкові стався вибух біля магазину, є поранені
Loading...