Борислав Береза
Борислав Береза 5 канал

Звіт ТСК по справі Гандзюк: чому Борислав Береза накричав на депутатів – включення з Ради

Також Рада розширила повноважень парламентської ТСК щодо розкрадань у ЗСУ – тепер вона завідуватиме і нещодавно оприлюдненим розслідуванням щодо "Укроборонпрому"

У Верховній Раді проголосували дві постанови щодо резонансних справ: одна стосується нападів на активістів, інша – можливих розкрадань в оборонній галузі. Депутати ухвалили документи, якими закріплюється робота Тимчасових слідчих комісії стосовно розслідування цих справ. Подробиці розповіла кореспондент "5 каналу" Анна Мірошніченко:

Парламентська ТСК щодо розкрадань у Збройних силах проведе публічне та розширене засідання. Взяти участь закликають генерального прокурора, голів антикорупційних органів та керівників підприємств "Укроборонпрому". Йдеться про розслідування, що його днями оприлюднили журналісти програми "Наші гроші".

Постанову, що передбачає розширення повноважень чинної ТСК, уже ухвалили. Ініціювала – фракція "Народний Фронт". Депутати хочуть, щоб результати публічного засідання були озвучені у парламентській залі.

"Це дуже серйозні факти. Вважаю, що об'єктивно, їх повинна розслідувати ТСК щодо розслідування фактів розкрадань в Міністерстві оборони, яка була створена нами півроку тому, у червні-місяці, звіт якої ми заслухали у грудні і продовжили її дію. В разі підтвердження цих фактів, винні посадові особи повинні понести найжорсткішу кримінальну відповідальність. У разі непідтвердження цих фактів – суспільство має дізнатися правду. Ми не повинні давати зараз, особливо у виборчий період, щоб дані факти стали предметом політичних розбірок", – заявив голова фракції "Народний фронт" Максим Бурбак.

Крім того, депутати на ранковому засіданні продовжили роботу Тимчасової слідчої комісії щодо розслідування вбивства Катерини Гандзюк та нападів на інших громадських активістів ще на три місяці. Цю пропозицію підтримали 290 парламентаріїв.

Глава ТСК Борислав Береза представив проміжний звіт за перші три місяці роботи комісії. Доповів, зокрема, щодо розслідування вбивства Гандзюк. Про це відзвітував і генеральний прокурор. Юрій Луценко зазначив, що розгляд справи гальмує недосконале законодавство. Зокрема, нарікає – щоб провести будь-які слідчі експерименти, потрібно мати дозвіл суду.

Також дорікнув членам ТСК, що вони досі не передали Генеральній прокуратурі та СБУ жодної офіційної інформації у цій справі.

Борислав Береза ж запевнив, що за три місяці комісія провела вже 10 засідань та направила 90 звернень до територіальних органів поліції та прокуратури задля отримання інформації про стан розслідування. Також обурився, що його звіт депутати неуважно слухають.

Попередній матеріал
"Мільйони від касира супермаркету": як Тимошенко легалізує статки – розслідування "Наші гроші"
Наступний матеріал
Уперше за півроку: українському консулу дозволили зустрітися з Павлом Грибом
Loading...

В організації вбивства Гандзюк підозрюють голову Херсонської облради – яка його реакція

Засідання Комітету ВР з питань забезпечення правоохоронної діяльності: звіт генпрокурора – відео

Пленарне засідання Верховної Ради України – відео

"Ні прізвища, ні посади нікого не врятують" – Порошенко про ситуацію з "Укроборонпромом"

Ахіллесова п'ята української техніки: як триває імпортозаміщення деталей з РФ

Наскільки гучні скандали впливають на роботу підприємств ОПК України – військовий експерт