Юрій Луценко
Юрій Луценко Facebook / Юрій Луценко

Генпрокурор повідомив, чому Владислав Мангер міг організувати вбивство Катерини Гандзюк

Луценко стверджує, що умисел скоєння злочину виник у голови Херсонської облради на початку липня 2018 року

Під час брифінгу в Києві генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що голова Херсонської облради Владислав Мангер організував убивство активістки Катерини Гандзюк через перешкоджання його корисливим інтересам і з метою залякування населення та інших активістів, повідомляє "УНІАН".

Луценко стверджує, що умисел скоєння злочину виник у голови Херсонської облради на початку липня 2018 року.

"Мангер, керуючись особистою неприязню, яка в нього виникла на підставі активної громадської діяльності Катерини Гандзюк, яка, в тому числі, публічно заявляла про неприпустимість і корупційність підпалів лісів, які потім використовувалися для особистого збагачення кримінальним середовищем Херсонської області за сприяння окремих представників органів місцевої влади та правоохоронних органів, у зв’язку з тим, що Катерина Гандзюк проводила акції протесту та висвітлювала це у ЗМІ, усвідомлюючи, що така критика Гандзюк перешкоджає його корисливим інтересам, з метою залякування населення та громадських активістів Херсонської області, які публічно разом з Гандзюк критикували такі дії, вирішив організувати умисне вбивство Гандзюк у спосіб, який завдасть потерпілій особливих фізичних та моральних страждань", – наголосив генпрокурор.

За його словами, Мангер звернувся до раніше знайомих йому Левіна та Ігоря Павловського і запропонував їм знайти виконавців та організувати вбивство Гандзюк.

"На вказану пропозицію Мангера і Павловський, і Левін відповіли згодою, відчуваючи свій корисливий інтерес та особисту неприязнь до загиблої. На виконання цього злочинного плану Мангер дав Левіну та Павловському гроші в розмірі не менш як 10 тис. грн для придбання необхідних засобів зв'язку та закупівлі знаряддя убивства. Крім того, Мангер узгодив з Левіним і Павловським суму винагороди за вчинення цього злочину, частину якої вони планували передати безпосереднім організаторам і виконавцям. У тому числі за здійснення нападу на Гандзюк – не менш як 5,6 тис. доларів, а іншу частину Левін та Павловський планували залишити для власного збагачення", – йдеться в заяві.

Потім, від 13-го липня 2018 року Левін та Павловський за погодженням з Мангером зустрілися та залучили до свого плану раніше знайомого їм Сергія Торбіна, до якого було доведено план убивства Гандзюк, способи нападу та суми винагороди за його скоєння.

"В свою чергу Торбін залучив до вчинення нападу з використанням сірчаної кислоти з метою умисного протиправного заподіяння смерті Гандзюк з особливою жорстокістю – раніше знайомих йому Горбунова, Васяновича, Вишневського, Грабчука", – сказав Луценко.

За його словами, після цього зловмисники відслідкували маршрути пересування Гандзюк, місце її проживання, було закуплено кислоту, було створено групу абонентів у мережі.

31 липня 2018 року, зазначив Луценко, Торбін, Грабчук, Горбунов, Васянович, Вишневський, діючи за попередньою змовою, здійснили напад на Гандзюк.

"Не пізніше 4 серпня Павловський з відома Левіна передав Торбіну 4 тис. доларів за вчинення посягання на життя Гандзюк і дав вказівку всім учасникам нападу вжити заходів для унеможливлення їх викриття правоохоронними органами, фактично – ховатися. У подальшому Торбін передав виконавцям по 500 доларів, а решту суми залишив собі", – наголосив генпрокурор.

Згідно з висновком експерта, смерть Гандзюк настала від термічних опіків до 40% тіла.

"Настання смерті перебуває у прямому причинно-наслідковому зв'язку з отриманими нею опіками від нападу. Таким чином, Мангер підозрюється в організації вчинення вбивства Гандзюк, вчиненого з особливою жорстокістю з корисливих мотивів, на замовлення, за попередньою змовою осіб", – підсумував Луценко.

Попередній матеріал
Від початку кампанії зафіксована рекордна кількість повідомлень про порушення – що розповіли у МВС
Наступний матеріал
"Якщо вона не піде в президенти, їй аплодуватимуть мільйони": нардеп висловився про політику Тимошенко

"Батька Катерини Гандзюк використовують для політичних маніпуляцій" – голова Херсонської ОДА

Сутички силовиків та активістів у Києві: поліція звільнила усіх затриманих на Подолі

НАБУ проводить обшуки в Аграрному фонді – причини

Проти "радикала" Рибалки порушили справу за підозрою в держзраді – ГПУ

Справи високопосадовців часів Януковича: Луценко назвав прізвища та проблемні питання

Засідання Комітету ВР з питань забезпечення правоохоронної діяльності: звіт генпрокурора – відео