Юлія Тимошенко
Юлія Тимошенко соцмережі

"Мільйони від касира супермаркету": як Тимошенко легалізує статки – розслідування "Наші гроші"

За документами, діяльність "Батьківщини" та Юлії Тимошенко фінансують прості українці, пенсіонери, люди, що не мають вигляд багатіїв

Передвиборчу кампанію лідерки "Батьківщини" Юлії Тимошенко мільйонними внесками "спонсорують" охоронці, домогосподарки, касири супермаркетів і працівники автомийок. Про це йдеться в журналістському розслідуванні проекту "Наші гроші" від BIHUS.info.

Так, у першому-другому кварталі торік на рахунки партії українці та невеличкі фірми перерахували близько 23 млн грн, а в третьому-четвертому кварталах (коли розпочалася активна передвиборча кампанія Тимошенко) – 130 мільйонів гривень.

У другому півріччі 2018-го року частину підозріло великих сум почали масово жертвувати лідерці "Батьківщини" мешканці невеликих міст і сіл. Дехто навіть по кілька разів.

У пошуках найбільших донорів партії журналісти-розслідувачі відвідали чотири області України. Однією з "благодійниць" на адресу Тимошенко виявилася касир супермаркету селища Завалля (Кіровоградська область), від імені якої було перераховано 1,5 млн грн. При цьому її сестра так само підтримала Тимошенко 1,5 мільйонами, а син сестри (працює охоронцем) – ще 1,2 млн грн.

Ще майже півмільйона гривень Юлія Володимирівна отримала у жовтні торік від працівниці автомийки.

Подібні випадки траплялися й в інших регіонах України, де звичайні українці, пенсіонери, люди, що не виглядають багатіями, а також невеликі фірми з ознаками фіктивності перераховували на рахунки "Батьківщини" доволі чималі суми коштів – до 2 мільйонів гривень.

"Демократія, чесність, правосуддя (ведучий цитує одну із заяв Тимошенко - ред.)... До якого з цих слів можна застосувати банальну легалізацію мільйонів невідомого походження? Через людей, яких попросили або навіть не питали їх дозволу на використання їх персональних даних", – коментує автор розслідування Максим Опанасенко.

При цьому журналісти проекту додають: Юлія Володимирівна "прогнозовано вчепилася" за попереднє розслідування щодо ймовірних розкрадань в оборонному секторі, аби "грати на пониження рейтингу найближчого конкурента" на виборах.

Попередній матеріал
Близько 12 днів за рік в "тягучці": аналітики назвали міста з найбільшими у світі заторами за 2018 рік
Наступний матеріал
Звіт ТСК по справі Гандзюк: чому Борислав Береза накричав на депутатів – включення з Ради