5 канал

"Часто звучать в Росії": експерт проаналізувала останні заяви Юлії Тимошенко

Нав'язування позиції щодо нульового рейтингу конкурента свідчить про певну істеричність і невпевненість кандидата, вважає експерт

В ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" політичний експерт Олеся Яхно припустила, що заява кандидатки в президенти Юлії Тимошенко про нульовий рейтинг Петра Порошенка та інформацію, що він планує підкуп 6 млн виборців, орієнтована на поствиборчий період.

"Такі заяви, як у Тимошенко, дуже часто звучать в Росії. Там активно нав'язують думку, що чинний президент України може перемогти у виборах лише застосувавши фальсифікації. І якщо переможе чинний президент, то треба не визнавати такі вибори. Це звучить на різних федеральних телеканалах, як від російських політиків, так і від експертів", – розповіла експертка.

За словами Яхно, нав'язування позиції щодо нульового рейтингу свідчить про "певну істеричність і невпевненість кандидата", який цю позицію і поширює. В даному випадку, йдеться про Тимошенко.

"Фактично готується підґрунтя для того, щоб якщо цей кандидат програє, зокрема, якщо це Юлія Тимошенко, – вона може розпочати свою кампанію про те, що вибори були сфальсифіковані, їх не потрібно визнавати і це стане таким лейтмотивом для парламентської кампанії і для того, щоб у майбутньому сформувати коаліцію вже всередині парламенту по, наприклад, скасуванні президентської посади як такої", – пояснила експерт.

На думку Яхно, такий підхід працює не на українське суспільство.

"Думаю, що велика частина таких заяв, в першу чергу спрямована на західну аудиторію. Я чула, як це звучало на Мюнхенській конференції під час виступів. Якщо президент говорив, як нам убезпечити вибори від можливого втручання РФ, то окремі українські політики казали, що потрібно захищатися від української влади. І це дивно", – зауважила експерт, додавши, що все ж це орієнтовано на поствиборчий період.

Всю розмову з Олесею Яхно дивіться тут:

Попередній матеріал
"Інформаційний вечір": ексклюзивні інтерв'ю з Іриною Луценко – трансляція
Наступний матеріал
У МВС закликають ЦВК підвищити зарплату членам окружних та дільничних виборчих комісій – подробиці
Loading...

Акценти "українського сніданку" в Давосі: головні заяви Президента України та присутніх кандидатів на пост

"Портрет виборця": соціологи описали електорат основних кандидатів у президенти

Оновлені дані: соціологи розповіли, хто з кандидатів лідирує та чиї рейтинги ростуть

"Якщо вона не піде в президенти, їй аплодуватимуть мільйони": нардеп висловився про політику Тимошенко

Блогер показав, скільки реально людей прийшли на мітинг Тимошенко в Києві – відео

Для Путіна вибори-2019 – як генеральна битва за Україну – Порошенко