5 канал

Звітували, сварилися, дискутували, знову сварилися: як у ВР убивство Катерини Гандзюк обговорювали

Рада таки створила Тимчасову слідчу комісію (ТСК) – до складу увійшло 18 депутатів, очолив її позафракційний Борислав Береза

Парламент створив Тимчасову слідчу комісію, яка розгляне – чи належним чином правоохоронні структури проводять розслідування нападів на активістів. Зокрема, мається на увазі "кислотний" замах на Катерину Гандзюк. В складі ТСК – 18 депутатів, головою обрано Борислава Березу.

Дискусії щодо самої ТСК в першій половині дня не тільки посунули розгляд низки питань оборонного й безпекового характеру, так ще й вилилися в жменю різких заяв і взаємного хамства. Зрештою, генпрокурор оголосив, що він напише заяву про свою відставку. Втім рейтингове голосування показало, що Рада відставки не підтримає. Про сесійний день – далі.

Про створення Тимчасової слідчої комісії, яка б розслідувала справу щодо нападу на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів, перемовини тривали від понеділка. Ініціативна група депутатів звинувачувала дві найбільші фракції в блокуванні процесу створення комісії. Але на ранок вівторка – всі фракції своїх кандидатів на посади членів комісії надали. Проте, перш ніж голосувати за її створення, до Ради покликали силовиків – відзвітувати про хід розслідування справи Гандзюк.

Національна поліція прийшла з відеодоказами слідчого експерименту і прокоментувала їх. СБУ – зі свого боку описала хід розслідування. Без деталей. Утім, Василь Грицак та генпрокурор Юрій Луценко заявили, що будь-яке оприлюднення деталей розслідування зашкодить справі.

На бік правоохоронних органів стали у президентській фракції і в "Народному фронті". Прокурора – підтримують. До створення ТСК – готові.

"Ми повністю підтримуємо всі дії, зроблені в рамках розслідування. І бачимо професійну позицію наших силових органів, які сьогодні довели нам конкретні факти того, хто затриманий, як затриманий, яким чином просувається розслідування", – голова фракції БПП Артур Герасимов.

"Фракція "Народний фронт" також надсилає своїх депутатів до роботи в цій комісії, але щоб вона не була заполітизована. Щоб це не перетворилося на чергове шоу, яке ми бачили і в 2014, і в 2015, і в 2016 роках", – голова фракції "Народний фронт" Максим Бурбак.

На цьому компліменти парламентських сил у бік правоохоронців – закінчилися.

"Мені пише з Одеси активіст Сергій Стерненко, який пережив три збройних напади на себе з метою його вбити. Він просить запитати, чому, коли він вказує на організатора останнього нападу, коли він вказує на виконавців – їх навіть не затримують. У нас єдине прохання, щоб слідство було справжнім і незалежним: Юрій Луценко, Арсен Аваков, ідіть у відставку разом", – народний депутат від "Самопомочі" Єгор Соболєв.

Готовий – каже генпрокурор з трибуни: "Я сьогодні подаю заяву про відставку Президенту України. І ви в парламенті маєте розглянути це питання. Вам вирішувати, чи буде Мустафа Найєм (нардеп – ред.) встановлювати з екранів телевізора винних, або це робитимуть правоохоронні органи, які несуть за це кримінальну відповідальність".

А представники "Самопомочі", вже вимкнувши мікрофони, ще довго сварилися з генпрокурором.

5 канал

Після чого Луценко, знову з трибуни, додав: "А якщо колишній голова антикорупційного комітету досі не розуміє різницю між процесуальним керівництвом і слідством, якого в ГПУ немає вже рік, то він просто недоросль, у якого діарея мозку виливається прямо в залі".

Рейтингове голосування показало – відправити у відставку генпрокурора зал не готовий. Лише 38 – "за". А от за створення Тимчасової слідчої комісії голосів набралося 228. До складу комісії увійшло 18 депутатів. Очолив її позафракційний Борислав Береза. Найближчі три місяці вона перевірятиме відомості щодо нападу на активістку Катерину Гандзюк та інших активістів. Після чого має відзвітувати в парламенті.

Анна Мірошниченко, Юрій Усік, Олексій Іванченков, "5 канал"

Попередній матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": актор "Театру на Подолі" Роман Халаїмов в ефірі "5 каналу"
Наступний матеріал
Мокра стеля та пліснява на стінах: на Волині діти змушені вчитися в затопленій школі – подробиці
Loading...
Смерть Гандзюк: нардепи вимагають створити слідчу комісію, активісти – відставки Авакова та Луценка

Смерть Гандзюк: нардепи вимагають створити слідчу комісію, активісти – відставки Авакова та Луценка

Генпрокурор Луценко заявив про свою негайну відставку

Генпрокурор Луценко заявив про свою негайну відставку

Убивство Гандзюк: голова Нацполіції звітує у Верховній Раді – відео

Убивство Гандзюк: голова Нацполіції звітує у Верховній Раді – відео

У причетності до смерті Гандзюк звинуватили нардепа: чиновник назвав заяви активістів "нісенітницею"

У причетності до смерті Гандзюк звинуватили нардепа: чиновник назвав заяви активістів "нісенітницею"

Убивство Гандзюк: які повноваження матиме і що вирішуватиме тимчасова слідча комісія

Убивство Гандзюк: які повноваження матиме і що вирішуватиме тимчасова слідча комісія

Убивство Каті Гандзюк: у Раді вимагають створити слідчу комісію

Убивство Каті Гандзюк: у Раді вимагають створити слідчу комісію