Хто замовив Катю Гандзюк?
Хто замовив Катю Гандзюк? 5 канал

Смерть Гандзюк: нардепи вимагають створити слідчу комісію, активісти – відставки Авакова та Луценка

Заяву з вимогою відставки генерального прокурора й міністра внутрішніх справ підписали 73 громадські організації

Група депутатів вимагає створити у парламенті Тимчасову слідчу комісію для розслідування нападів на активістів, зокрема, – на Катерину Гандзюк. Ініціатори твердять – дві фракції блокують це рішення. Йдеться про БПП та "Народний фронт". Політсили спочатку хотіли заслухати звіт правоохоронців у парламенті, а згодом провели засідання і вирішили підтримати створення комісії.

Не розпочинати засідання Погоджувальної, поки ініціативну групу не почують. Депутати обступили голову Верховної Ради. Вимагають створення Тимчасової слідчої комісії, яка б контролювала розслідування нападів на активістів, зокрема, – і справу Катерини Гандзюк.

Ані активісти, які пришли до парламенту, ані ініціативна група депутатів, – дискутувати не хочуть. Вимагають, щоби питання про створення ТСК поставили першим у завтрашньому порядку денному. Вони впевнені – формування комісії блокує "Народний фронт" і БПП. Адже про створення ТСК у парламенті заявили два тижні тому. Але дві найбільші фракції своїх представників до неї так і не делегували.

Відбиватися від звинувачень активістів у БПП готові. Кажуть, вони "за" якнайшвидше розслідування справи Гандзюк. "Жодним чином наша фракція такі питання не блокує! Затягувати ми не збираємося, питання буде вирішене якнайшвидше", – запевняє голова фракції Артур.

Але є одне "але". Про створення ТСК фракція готова говорити лише тоді, коли почує в парламенті звіт правоохоронців. "Ми вимагаємо заслуховування керівників відповідних структур з інформацією про розслідування. Після отримання інформації має прийматися рішення про створення ТСК. Одразу хочу сказати, фракція БПП делегуватиме своїх представників до складу комісії", – пояснює Герасимов.

Ще більше нарікань у бездіяльності від активістів почули представники "Народного фронту". У фракції роз'яснювали – нині розслідують дві кримінальні справи у нападі на Гандзюк. Однією з них опікується Нацполіція. Іншу веде Служба безпеки. Тож вони і мають шукати замовника. Активісти слухали такі заяви недовго.

"Ми втомилися від заяв! Ви обіцяли, ви тільки говорите цифри! Хто вбив Гандзюк?", – обурюється голова ради Лабораторії законодавчих ініціатив Світлана Матвієнко. Уже у вівторок у сесійній залі депутати обіцяють заблокувати трибуну, якщо питання створення ТСК не з'явиться на порядку денному

Анна Мірошниченко, Юрій Усік, Микола Лєбєдєв, "5 канал"

Тим часом правозахисники вимагають відставки генерального прокурора та міністра внутрішніх справ. Відповідну заяву підписали 73 громадські організації. Серед них зокрема – Українська Гельсінська спілка, Український інститут прав людини та Кримська правозахисна група.

На думку підписантів, Юрій Луценко та Арсен Аваков мають піти з посад через неспроможність реформувати правоохоронну систему. Доказом відсутності реформ правозахисники вважають справи нападів на громадських активістів.

"Розслідування нападу на Катерину Гандзюк знову засвідчило очевидну неспроможність правоохоронної системи ефективно розслідувати як цей, так і низку інших нападів на громадських активістів, що сталися в різних регіонах України після Революції Гідності. На жаль, цей та щонайменше сотня інших нападів на громадських активістів, які сталися на підконтрольній уряду України території після Євромайдану, не розслідуються ефективно. Крім того, навіть у тих одиничних випадках, де нападники встановлені, практично ніде не виявлені замовники цих атак, а тому хвиля нападів на громадських активістів тільки наростає, а непокаране зло множиться", – йдеться в тексті заяви.

Попередній матеріал
"Маленький жовточок": тримісячна Мілана бореться за життя і дуже потребує допомоги
Наступний матеріал
Прощавай, РПЦ: яку угоду підписали у Стамбулі Президент та Вселенський Патріарх – "БлогПост"
Loading...
"Хто замовив?": до акції, присвяченій пам'яті Каті Гандзюк, долучилися одеські активісти

"Хто замовив?": до акції, присвяченій пам'яті Каті Гандзюк, долучилися одеські активісти

Вбивство Гандзюк: одного з підозрюваних перевели в ізолятор СБУ

Вбивство Гандзюк: одного з підозрюваних перевели в ізолятор СБУ

Смерть Гандзюк: Луценко розповів, що зробили правоохоронці для встановлення замовника нападу

Смерть Гандзюк: Луценко розповів, що зробили правоохоронці для встановлення замовника нападу

Під будівлею МВС у Києві проходить акція пам’яті Катерини Гандзюк – відео

Під будівлею МВС у Києві проходить акція пам’яті Катерини Гандзюк – відео

"Ти будеш жити у наших серцях": що пишуть у соцмережах про смерть Каті Гандзюк

"Ти будеш жити у наших серцях": що пишуть у соцмережах про смерть Каті Гандзюк

У ЄС закликали покарати винних у смерті Катерини Гандзюк

У ЄС закликали покарати винних у смерті Катерини Гандзюк